Борис Христов е основател на презентационна агенция 356labs и PowerPoint MVP. Говорил е и продължава да презентира в над 25 държави по целия свят и не веднъж е избиран за най-добър лектор на съответното събитие.
Самият Борис преподава и обучава компании от калибъра на KPMG, Publicis, Roche, Unicredit Bulbank, Renault и много други на умения, вариращи от презентационни умения и сторителинг до психологията зад дизайна на слайдовете им.
Борис Христов е главен герой в "Нашият ден":
“Избирането на толкова специализирана сфера е плюс, защото от една страна, е лесно да се отличиш, тъй като никой друг не го прави, но е минус заради това, че предлагаш една ниша или индустрия, или потенциален продукт на пазара, който все още не съществува.
Първата опция това да е така е, e че ти виждаш токова напред и си толкова иновативен или защото никой друг не се е сетил. Но има и друга опция, която е доста точна и релевантна в нашия свят и тя е, че пазарът не търси такава услуга, което вече е много страшно.
Искаш да направиш нещо, но за него не съществува пазар, защото самият пазар не разбира нуждата от подобен тип услуга. Ти имаш едно много трудно упражнение - да промениш начина на мислене на тези хора, че това е услуга, която им трябва. Евентуално след това, години по-късно, ако на тях наистина им потрябва такава помощ, да се сетят, че ти си човекът, към който може да се обърнат. Напреднахме доста в промените на нагласите на клиенти.
Към нас се обръщат основно няколко индустрии - най-вече Ай Ти бранша и Fintex света. Банковата сфера по никакъв начин не отстъпва, което за мен е интересно до ден днешен. Банковата сфера е много специфична, но имаме и компании, които търсят такава услуга като Стартъпите.
Светът постави нови рамки на това как се комуникира. Пандемията преправи начина изцяло в онлайн формат. Това да комуникираш също толкова успешно онлайн, както си комуникирал на място, постави много предизвикателства. Добави се една комплексност да изкомуникираш едно и също нещо също толкова ефективно онлайн.
Ние затваряме целия цикъла на презентацията, започвайки от това какво е напът да презентира този човек и какво ще включи в презентацията.
Продължаваме да имаме партньорства извън границите на България, но случващото се в Украйна спря реализацията на доста неща.
Правим неща на световно ниво, рядко някой ни е задава въпроса от коя държава сме.
Догодина имаме амбициозния план да направим София столицата на презентационните умения за целия свят, като превърнем София и нашето събитие в хибриден вариант. Ще докараме голяма част от лекторите на живо в България.
Пожелавам на всички да не правим компромис с качеството на нещата, които творим."
Чуйте целия разговор в звуковия файл.
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
През декември 2015 г. бе основано Сдружението на българите на остров Крит с амбициозната цел да защитава правата на българските граждани на острова и да съхранява родните традиции и култура. Под ръководството на Петър Анастасов, който живее в Гърция повече от две десетилетия, организацията изиграва ключова роля за укрепването на българската общност в..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Във внушителния том са публикувани 27 разказа, неиздавани досега. Както каза на представянето Росица Чернокожева: "Талантът на Палми Ранчев е, че от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg