Красимира Алексиева представи на 6 април книгата "ДНК" - автобиография на Краси Алексиева и биография на пловдивската галерия "Възраждане" в Радио Пловдив. Книгата е голям формат, луксозна, 500 стр., 300 от тях са текст, а останалите 200 са фотоалбум (ИК "Ракурси").
Тази книга е автобиография и биография. Автобиография на Краси Алексиева и биография на галерия "Възраждане". В момента книгата може да се намери в галерията, а скоро ще може да бъде открита и в книжарниците на “Хеликон“.
За книгата разказва в “Нашият ден“ Красимира Алексиева, поетеса и галерист:
“Книгата е колкото лесна, толкова и трудна за четене, защото е фрагментарна. Не съм търсила някаква хронология, да проследявам от началото на живота си, до момента, в който все още съм жива.
Тази книга нямаше да бъде написана, ако не беше коронавируса. Просто дойде тази неочаквана парализа на живота и градовете ни. Когато март месец 2020 г. хлопнаха капаците на всичко, което беше животът ни, започнах да се вцепенявам от празната главна улица на Пловдив.
Просто реших да разхвърлям моя живот, животът на галерията и всички хора, свързани с тези два живота, фрагментарно.
Започнах със себе си и родовата памет. Искам внукът ми, който е малък, когато чете някой ден, да си спомня откъде тръгва неговият род, през какво минава, докъде е стигнал, кои са хората в него и какво представляват.
Кръстих книгата “ДНК“ след разговор с художника Матей Матеев, който ми каза – “ще кръстиш книгата “ДНК“, защото това е твоето духовно “ДНК“, повечето хора в книгата все още са живи.
Имам усещането, че българинът не е толкова заинтересован от далечните си предци. Ние нямаме навика да си правим родословно дърво. Сякаш неглижираме тази част. Важното в книга е, че споменавам имената на много хора-личности, за да се помнят, защото са направили нещо добро и качествено за другите. Това е голямата мисия, с която се нагърбих, когато я пишех.“
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Книгата "50 забравени места в България" от Слави Панайотов повежда читателите на мистично пътешествие в страната ни Шестата поред творба на един от най-успешните създатели на онлайн съдържание идва след двугодишен труд. В 400 страници са събрани малко известни и дори забравени места, съхраняващи тайнствената красота на родината ни. Книгата обхваща..
Визуалният артист Тодор Рабаджийски излага свои творби под името "Сурови перспективи" (Raw Perspectives). Изложбата е от 3 части – керамика, инсталация и живопис. Пространство на галерия +359 ("Водната кула") е подходящо за цялостния изглед на произведенията. Откроява се инсталацията, която се простира от върха на кулата до основата. Авторът..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански актьор е в София по покана на телевизия bTV Comedy, която отбелязва 15-ия си рожден ден. Освен представители на медиите, на срещата с испанския актьор в петък присъстваха и посланикът на..
В програмата на тазгодишната Киномания е включен филмът "И това е за тази Коледа" на режисьора Петър Вълчев, В него се разказва за възрастен мъж, който разбира, че ще посрещне Коледа сам. В навечерието на семейния празник той разбира, че с дъщеря си и нейното семейство няма да прекарат заедно. И решава да прекара деня на гроба на починалата..
В редакция "Хумор и сатира" обичаме да пътуваме и затова често пъти поглеждаме към далечни страни, та да знаем какво ни чака, ако вземем, та най-сетне хванем самолета нанякъде. Тази седмица погледнахме и към Япония, а какво видяхме можете да разберете в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg