Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Всичко за образованието"

Как се става "дигитален номад"

Снимка: сдружение "Професионален форум за образованието"

Да упражняваш професията си и да се реализираш успешно от всяка точка на света звучи съблазнително и става все по-постижимо за хората, които работят онлайн. Необходими са, разбира се, подходящи условия и специфична нагласа и умения.

Неотдавна в София сдружение "Професионален форум за образованието" организира "жива библиотека“ – среща на няколко "дигитални номади" с млади хора, заинтересувани от такъв вид кариера. Събитието е част от проекта "Светът е моето работно място" по програма "Еразъм+", който Сдружението осъществява с партньори от Румъния и Португалия.

Четири българки с различни професионални пътища разказаха на младежите как са започнали кариерата си, с какви трудности са се сблъскали и как са се справили. Предстоят срещи и в двете партньорски организации в чужбина. В края на проекта се предвижда информацията да бъде обобщена и публикувана в помощ на всички, които имат желание да поемат по пътя на "дигиталното номадство".

В рубриката "Всичко за образованието" гостуват Юлия Анджекарска от "Професионален форум за образованието“ и Мая Цветкова-Ненова – една от четирите лекторки в "живата библиотека". 

Снимки – сдружение "Професионален форум за образованието"


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Георги Трайков пред очакващите реставрация мебели

Теория и практика на реставрирането

Георги Трайков от София се захваща с реставрирането на мебели почти като на шега, а се увлича дотолкова, че създава собствено ателие и се сдобива и с помощник – тапицера Александър Петренко. Да се реставрират мебели изглежда лесно, но е свързано с много груба и фина работа, усет за душата на предметите и за тяхната история. И понеже Георги..

публикувано на 27.07.25 в 10:05

Завистта и клеветата

В неделното евангелско четиво Христос излекува двама слепци и един, обхванат от бяс ням човек. За Сина Божи, който е Лекар на душите и телата, това не е първото изцеление. Прави впечатление не отричането на безспорното чудо, а неговото обяснение. Множество са физическите недъзи, които Христос облекчава, но винаги показва, че истинският носител на..

публикувано на 27.07.25 в 09:35
Валентин Вълканов

Борисов и Пеевски – феномените на българската демокрация

Защо 12 години след протестите ДАНСwithme и "Белия автобус"  днес по площадите на големите български градове отново има протестиращи хора, които искат справедлива съдебна система у нас . Какво пропусна гражданското ни общество, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ. Какво..

публикувано на 26.07.25 в 09:05
Доц. Жана Попова

Журналистите не бива да спират да пишат за това кой проверява проверяващия

Осъдителната присъда за журналиста Борис Митов и "Медиапул"  коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Жана Попова , преподавател във ФЖМК. "Това дело е изключително важно в няколко посоки, особено сега, когато говорим за събитията с кмета на Варна и за всички последици от действието на прокуратура, на Антикорупционната комисия и..

публикувано на 25.07.25 в 15:20

Обжалване пред НЕЛК

В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Минчо Димчев, Търговище: Съседът ми направи ламаринен гараж в двора си, непосредствено до моята ограда. Направих молба до Общината и до МРРБ. От министерството ми отговориха, че от Общината могат да разрешат въпроса. Зная, че..

публикувано на 25.07.25 в 14:35