За трети път в Мраморното фоайе пред I студио на БНР програма "Христо Ботев“ подреди изложбата "Познати и непознати вдъхновения". В нея са включени картини и пана, изработени от учениците в Специалното училище за ученици с увреден слух "Проф. Дечо Денев" и децата и младежите от Дневен център за деца и хора с епилепсия "Безкрайни чудеса".
Изложбата ще продължи до 9 юни.
За пореден път програма "Христо Ботев" на БНР е любезен домакин на изложба на деца със специални потребности. Авторът и водещ на предаването "Познати и непознати“ на програма "Христо Ботев" Цвета Николова е двигателят на инициативата.
Ето какво споделя тя за "Нашият ден":
"Изложбата е с произведения на изкуството, защото там наистина има страхотни неща, които може би половината от посетителите биха искали да си ги сложат на стената вкъщи. Грешката, която допуснахме, че не помислихме да обявим като изложба-базар, за да могат хората да си купуват картините“.
Във всички степени на образованието в България преподавателите говорят на децата за религиозното и културното многообразие, но никой не отделя достатъчна внимание на многостранното лице на телесната различност. Децата със специфични потребности от малки се сблъскват със стигмата, но независимо от това те са едни прекрасни творци.
"Продължаваме да разказваме за техния живот, за техните съдби и виждам смисъл, защото в страната растат поколения, които са концентрирани към кариерата си и себереализацията си и малко поглеждат встрани. Смятам, че трудните времена, който се дават на човечеството, за да може то да порасне като сърце, като съпричастие“, допълва журналистката.
Изложбата "Познати и непознати вдъхновения III" се открива на 2 юни в мраморното фоайе пред Студио I на БНР от 14 часа.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg