Нова визия на 11 спирки на градския транспорт в централната част на столицата са превърнати в изложбено пространство. Фотосите са на забележителности, подбрани от дипломатическите мисии на Австрия, Швейцария, Италия, Португалия, Финландия, Грузия, Дания, Румъния, Чехия, Израел и Суверенния Малтийски Орден. На всяко изображение има кратки данни за заснетия обект на български и английски език. Някои са и с QR код, даващ възможност за повече информация.
В забързаното всекидневие спирките на обществения транспорт са място, на което човек с една кратка разходка по няколко централни софийски булеварда може "да попътува“, докато чака обществен транспорт, до различни държави и континенти и да открие места, на които не е имал възможност да отиде.
Това е част от инициатива на художничката Петя Илиева от проекта ѝ “Изкуство за дипломация” (“Art4Diplomacy”).
От 17 август чакащите тролей на спирка пред Художествената академия в София могат да наслаждават на ренесансовия замък Амбрас, разположен на един от хълмовете на Инсбрук в Австрия. През 1564 г. той става резиденция на Фердинанд II. Той е покровител на изкуствата и събира в замъка голяма колекция от оръжия, картини, скулптури, украшения и други. Целият комплекс се състои от горен замък, долен замък и испанската зала, както и вътрешен двор с градина. В замъка се намира музей, който се смята за един от най-старите в света.
Какво трябва да знаем за Инсбрук? Градът е столица на областта Тирол от далечната 1429 г. и петият по големина град в Австрия. Разположен е равнината Ин. Той е пресечна точка на два важни пътя. Този между Германия и Италия, и между Австрия и Швейцария. Инсбрук се намира в подножието на алпийския проход Бернер.
Ненадейно напусна земния свят, докато другите празнуваха Свети Валентин, а той подготвяше поредното си “отечествено” турне. Беше го замислил с млади автори през март в Карлово, Пловдив и София. Пълен с енергия, седмица преди това беше представил като издател поредната премиера, а аз му бях обещала среща със слушателите на “Артефир”. Не подозирах, че..
Изложбата "Католиците в България XVII-XX век“ – книжовно-документални свидетелства беше представена в Раковски, един от градовете с най-голяма католическа общност в страната. Експозицияята показва ценни документи за книжовното наследство на българските католици от епохата на Възраждането, които се съхраняват във фондовете на Националната библиотека..
Софийската опера и балет поставя за трети път оперния спектакъл "Фалстаф" от Джузепе Верди, съобщиха днес от културната институция. В постановката този път ще вземат участие и певци от Италия. Режисьор е Марко Гандини, а диригент – маестро Григор Паликаров. Премиерата е на 27 февруари. Академик Пламен Карталов представи актьорския състав на..
Концертът "Кларинетни силуети" по идея на музиканта Кристиян Калоянов ще бъде представен тази вечер в Първо студио на Българското национално радио от 19 часа. Ще бъдат изпълнени камерни шедьоври от репертоара за кларинет. Сред тях са творби на немските композитори Роберт Шуман и Йоханес Брамс. Ще звучат и произведения на Игор Стравински и на..
Нов поглед към живота и делото на Васил Левски предлага утвърденият историк, публицист и изследовател проф. Пламен Павлов в луксозното издание с 15 истории за българския Апостол на свободата, за неговите съмишленици, за идеите му и наследството, което оставя. В навечерието на 152-годишнината от гибелта му се появява книгата "Васил Левски:..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg