Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бизнесмен пренася китайската традиционна медицина у нас

Неотдавна Ани Пешева разказа в "Покана за пътуване" за Меката на китайската традиционна медицина и билковите лекарства – провинция Дзянси. Отново натам ще ни отведе друг събеседник, който предлага различна гледна точка към това кътче от Китай, знаменито с вълшебната си природа, полезни изкопаеми, но и иновативна индустрия.


Красимир Симеонов посещава Поднебесната империя за първи път когато е на 12 години и от тогава е запленен от китайската философия, култура и начина на живот. Толкова се запалил по йероглифите, че баща му насила гасял лампата в 3 сутринта, за да си почине преди училище. От десетилетия той има бизнес в тази част на света и отлично познава психиката, нравите и нюансите в жестовете и езика. Оказва се, че отдавна работи и по идеята да пренесе китайската традиционна медицина на истински професионално ниво у нас.


Бизнесменът Красимир Симеонов представя една различна провинция Дзянси – с природни забележителности, древна история и напредничава индустрия.

Можете да се уверите лично на Моста на влюбените до НДК от 22 август до 6 септември на фотоизложбата "Красотите на Дзянси, Китай".

Организатори са Посолството на Китайската народна република в България, Международният отдел към регионалното правителство на провинция Дзянси.

С подкрепата на: Асоциацията на професионалните фотографи в Дзянси, Центърът за изследване и защита на нематериалното културно наследство на провинция Дзянси, Столична община, България.


Снимките са предоставени на БНР от Посолството на Китайската народна република

По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Частицата живот…

Трансплантацията на органи, клетки и тъкани е сред най-големите постижения на съвременната медицина. Този процес не само дава нов шанс за живот, но и поражда много проблеми и въпроси. В поредния брой "За здравето" по темата събрахме цял консилиум от лекари, специалисти, познавачи и пациенти. В обсъжданията се включиха проф. Никола Владов, Георги..

публикувано на 22.07.25 в 15:35

Когато детето се бори с числата: какво трябва да знаем за дискалкулията

Дискалкулия е едно от онези състояния, които често остават незабелязани, но когато разберем какво всъщност представлява, неволно се питаме: "А дали и аз не страдам от това?" Наричана още математическа или числова дислексия, дискалкулията представлява специфично разстройство на аритметичните умения – способността на човек да разбира, обработва и..

обновено на 22.07.25 в 11:27

Ефектът на новостта върху запаметяването

Във "Време за наука" ас. Богомил Пешев от Института по невробиология към БАН разказва за ефекта на новостта върху запаметяването на емоционално неутрална или нискоемоционалната информация. Когнитивната схема у хората е свързана със стимулите, нивата на стрес и новост, които преживяваме в дадени ситуации, по думите на Пешев. Когато мозъкът се..

публикувано на 22.07.25 в 11:22

Подводна карта ориентира водолази и гмуркачи за 28 подводни обекта по Южното Черноморие

Сдружение  "Приятели на морето - Бургас" е учредено на 16.01.2013 година, с цел да осъществява дейност в обществена полза, изразяваща се в постигане на развитие и утвърждаване на духовните ценности, гражданското общество, образованието, физическата култура и опазване на околната среда на Черноморското крайбрежие. Водолази - членове на сдружението..

публикувано на 22.07.25 в 10:15
проф. Маргарита Попова

Проф. Маргарита Попова: Работим по улавянето и оползотворяването на въглеродния диоксид

"Последният проект, по който работим с моите колеги, е насочен към изграждане на затворен цикъл за директно изгаряне на биомаса за получаване на енергия чрез улавяне на отделения въглероден диоксид от димните газове, използвайки зеолитни абсорбенти,  получени от отпадъчните пепели от същия процес, както и силикатни абсорбенти, получени от..

публикувано на 21.07.25 в 10:10