Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Искаш да си ментор на талантливо дете в неравностойно положение?

Прочети това

Изкуството е начинът, по който децата могат да вентилират своите емоции, да разкрият кои са и да намерят мястото си в света, в който живеем днес, смята Михаела Стойкова. Тя е основател и изпълнителен директор на Сдружение "Операция: Плюшено мече“, което за пета поредна година търси, намира и дава поле за изява на "Скритите таланти на България“.

Програмата открива и подкрепя деца и младежи, лишени от родителски грижи или живеещи в рискова среда, в преследването на мечтите им. И сега отново набира ментори, които да обучават децата в различни сфери на изкуството в рамките на предстоящата учебна година – от септември 2022 г. до юни 2023 г. Мисията "Бъди ментор на талантливо дете в неравностойно положение“ обхваща различни краища на България, а срокът за записване е до 31 август.

Да бъдеш ментор е като да си фар на утопичен остров – буди авторитет, подканва към надежда, вдъхва кураж и насочва в нужната посока. Менторът не е учител, нито приятел – той е човекът, който дава добър пример, помага на детето при вземане на решения, изгражда у него важни умения за самостоятелност, общуване, увереност и постигане на поставените цели. Чрез индивидуален подход, разговори и опознаване на нуждите на детето той помага на таланта в него да развие потенциала си.

Ментор може да бъде всеки, навършил 23 години, който има желание да изгради силна връзка с дете в неравностойно положение, което мечтае за полет в изкуството. Тази връзка може да надскочи срока на поставената мисия и да превърне ментора в добър спътник в развитието и успехите на детето.

А какво по-хубаво от това да почувстваш удовлетворение от факта, че си допринесъл за достойното настояще и светлото бъдеше на един талантлив, млад човек?!

Това е възможно при изпращане на кандидатура на info@plushenomeche.org

Повече за мисията "Бъди ментор на талантливо дете в неравностойно положение“ и значението на това Михаела Стойкова разказва в звуковия файл.



По публикацията работи: Наталия Маева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Акъл за всички

В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме за всички, че и ще остане.  Ето например достатъчно акъл как да бъде изградена бързо и без особени вложения от наша страна стратегическата магистрала до Видин.  Отговорните за това фактори, разните там магистралостроители и давачите на обещания да взимат по лист и химикалка и да си водят записки. Чуйте за..

публикувано на 05.02.25 в 16:45
д-р Цветеслава Гълъбова

Изписани, но изоставени: Психично болните и проблемите на системата

На вчерашния 4 февруари 2024 г. 22-годишна жена намушка няколко души в центъра на София.  В ефира на "Lege Atris" психиатърът Цветеслава Гълъбова коментира случая и постави акцент върху проблемите в системата за психично здраве в България. Жена намушка с нож трима души на столичния булевард "Витоша" (ОБНОВЕНА) Според д-р Гълъбова жената е..

обновено на 05.02.25 в 13:33

Открито заседание по сигнал за дискриминация на Наредба № 2 и Закона за здравето

Тема с продължение: Какво се случва с наредбите, засягащи парантерално хранене, какво дело в Административния съд на София предстои на 7 февруари – интервю в Lege Artis с д-р Антоанета Тончева , генетик и член на сдружението "Общност Мостове". Предстои открито съдебно заседание по сигнала за дискриминация на Наредба № 2 и Закона за здравето...

публикувано на 05.02.25 в 12:47
Доц. Жана Попова

Училищните медии на фокус: Академична инициатива обединява младите журналисти

Катедра "Радио и телевизия" към Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет "Св. Климент Охридски" организира среща с училищните медии в страната в рамките на своя годишен фестивал. Това обяви доц. Жана Попова в ефира на предаването "Нашият ден" . Според нея инициативата цели да обедини всички форми на училищна..

обновено на 05.02.25 в 11:57

Естетична медицина – регулация, опасности, решения

За естетичната медицина – регулацията, опасностите и решенията говорим в Lege Artis, след като министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди преглед на нормативната уредба в сферата. Регионалните здравни инспекции, от своя страна, започнаха проверки за нерегламентирани дейности, свързани с естетичната медици. Вниманието на държавните..

публикувано на 05.02.25 в 11:21