Business Tree е поредица от срещи на софтуерния сектор с компании и организации от други сектори с цел да се представят внедрени добри примери, да се идентифицират проблемите и да се търсят работещи решения
БАСКОМ инициира серия от тематични срещи с отделни сектори и цели индустрии - част от българската икономика, за да подпомогне процеса по дигитализацията на компаниите. Инициативата цели да осъществи контакт между софтуерни фирми, които предлагат съответни дигитални продукти и услуги и компании, които търсят подобни решения в своите сфери.
До каква степен концепцията за дигитализация е позната на компаниите? Какви ползи очакват от нея? Кои аспекти на дигитализацията са най-подходящи за съответните фирми? Умната среда и мобилната интеграция на бизнеса ли са най-важните тенденции в дигиталната трансформация? Какви са най-честите проблеми пред внедряването на дигитална стратегия в дадена компания? Кои софтуерни решения са успешно въведени в конкретната сфера и какви са резултатите? Това са само част от въпросите, които ще бъдат предмет на бизнес срещите.
Първото публично представяне на Business Tree ще бъде по време на форума DigiPay на 5 октомври от 15.45 ч. в Интер Експо Център.
От БАСКОМ са убедени, че добрият пример с финтех сектора може да се превърне в заразителен дори и за най-консервативните бизнеси в България. От асоциацията планират следващите срещи от инициативата Business Tree да бъдат с компании от сферата на образованието и енергетиката.
“Бъдете положителни, слагайте парче сърце във всичко, което правите и резултатите ще дойдат сами“, казва в ефира на “Нашият ден“ Марина Шидероф, член на УС на БАСКОМ и допълва:
“Една от основните идеи на формата е да помогне на компаниите да изградят точно тази стратегия, защото всеки успешен предприемач знае, че всичко е въпрос на правилна стратегия – точното време, точното място, точният пазар. Същото важи и за процеса на дигитализация, в който, ако това не твоята домейн експертиза, ако не е твоята индустрия, имаш нужда от помощ, от правилен съвет как да го стратегираш и как да го изпълниш. Основният проблем в момента е, че компаниите работят на парче, внедряват решения без ясна стратегия. Нещата не са холистични, допускат се доста грешки и това води до ниски резултати“.
“Стремим се да организираме колкото можем повече такива събития, за да разкажем колкото можем повече успешни истории и да дадем много добър старт на всички тези, които осъзнават и имат желание да се дигитализират и изобщо да влязат в бъдещето“, посочва още тя.
Според нея “светът е на можещите и знаещите и единственото, което има значение, е да можеш и да правиш неща“.
“Тогава няма спирки и граници. Когато към това добавиш и парче сърце, страст и енергия, буквално ти се отваря светът. В Ай ТИ сектора отдавна не говорим за мъже и жени. За жените просто е по-безинтересно в тази професия и за мен това е основната причина да има по-малко дами“.
“Оформихме се като най-гъвкавият сектор, в който всичко е възможно. Лично за мен работата на живо си остава най-качественият и най-устойчив метод. Много искам да стартираме тази инициатива, много искам да помогнем и да успеем да създадем добавена стойност, както за нашите компании и членове, така и за всички останали“, казва още Шидеров в интервю за БНР.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
В "Мигранти с таланти" представяме д-р Лу Тиен, която е от Пекин, Китай. Тя е десето поколение лекар в нейното семейство. Завършва Шанхайския университет за традиционна китайска медицина и след като получава докторска степен, работи 3 години като постдокторант и научен сътрудник в Шанхайския институт за биологични науки. Когато пристига в България, за..
За смелите сърца с кауза разговаряме в "Нашият ден" с доброволеца Лазар Радков – един от инициаторите на "Спасителен клуб за Бъдеще", който събира на едно място доброволци от цялата страна с мисия да помагат при бедствия. В сезона на високите горещини доброволците от Хасково вече са изгасили около четири пожара, разказва Радков...
Съдебни преследвания, политически и обществен драматизъм в българското общество – разговор в "Нашият ден" с Радослав Бимбалов, писател, общественик и..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Хроники от Ателието. 130 години Васил Захариев – творец, учител, изследовател" – изложбата е на Регионалния исторически музей София и се открива тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg