Business Tree е поредица от срещи на софтуерния сектор с компании и организации от други сектори с цел да се представят внедрени добри примери, да се идентифицират проблемите и да се търсят работещи решения
БАСКОМ инициира серия от тематични срещи с отделни сектори и цели индустрии - част от българската икономика, за да подпомогне процеса по дигитализацията на компаниите. Инициативата цели да осъществи контакт между софтуерни фирми, които предлагат съответни дигитални продукти и услуги и компании, които търсят подобни решения в своите сфери.
До каква степен концепцията за дигитализация е позната на компаниите? Какви ползи очакват от нея? Кои аспекти на дигитализацията са най-подходящи за съответните фирми? Умната среда и мобилната интеграция на бизнеса ли са най-важните тенденции в дигиталната трансформация? Какви са най-честите проблеми пред внедряването на дигитална стратегия в дадена компания? Кои софтуерни решения са успешно въведени в конкретната сфера и какви са резултатите? Това са само част от въпросите, които ще бъдат предмет на бизнес срещите.
Първото публично представяне на Business Tree ще бъде по време на форума DigiPay на 5 октомври от 15.45 ч. в Интер Експо Център.
От БАСКОМ са убедени, че добрият пример с финтех сектора може да се превърне в заразителен дори и за най-консервативните бизнеси в България. От асоциацията планират следващите срещи от инициативата Business Tree да бъдат с компании от сферата на образованието и енергетиката.
“Бъдете положителни, слагайте парче сърце във всичко, което правите и резултатите ще дойдат сами“, казва в ефира на “Нашият ден“ Марина Шидероф, член на УС на БАСКОМ и допълва:
“Една от основните идеи на формата е да помогне на компаниите да изградят точно тази стратегия, защото всеки успешен предприемач знае, че всичко е въпрос на правилна стратегия – точното време, точното място, точният пазар. Същото важи и за процеса на дигитализация, в който, ако това не твоята домейн експертиза, ако не е твоята индустрия, имаш нужда от помощ, от правилен съвет как да го стратегираш и как да го изпълниш. Основният проблем в момента е, че компаниите работят на парче, внедряват решения без ясна стратегия. Нещата не са холистични, допускат се доста грешки и това води до ниски резултати“.
“Стремим се да организираме колкото можем повече такива събития, за да разкажем колкото можем повече успешни истории и да дадем много добър старт на всички тези, които осъзнават и имат желание да се дигитализират и изобщо да влязат в бъдещето“, посочва още тя.
Според нея “светът е на можещите и знаещите и единственото, което има значение, е да можеш и да правиш неща“.
“Тогава няма спирки и граници. Когато към това добавиш и парче сърце, страст и енергия, буквално ти се отваря светът. В Ай ТИ сектора отдавна не говорим за мъже и жени. За жените просто е по-безинтересно в тази професия и за мен това е основната причина да има по-малко дами“.
“Оформихме се като най-гъвкавият сектор, в който всичко е възможно. Лично за мен работата на живо си остава най-качественият и най-устойчив метод. Много искам да стартираме тази инициатива, много искам да помогнем и да успеем да създадем добавена стойност, както за нашите компании и членове, така и за всички останали“, казва още Шидеров в интервю за БНР.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Защо 35 години след падането на Берлинската стена – стените са в пъти повече? Кои стени са направени, за да съхраняват човека и кой стени са срещу на човешкото? Кои са невидимите стени между нас? Тези въпроси получават разнообразни отговори от събеседници като културолога Кирил Василев, редактора на книжната поредица "Власт и..
Горе-долу през тези дни през 1885 народът ни, осъществил Съединението съвсем неотдавна, завършва победоносно първото си огромно военно изпитание. Побеждава във война, която смята за справедлива. Професор Веселин Янчев нарича тази война "Истинската българска отечествена война". Тази победа убеждава света, че сме нация, достойна за независимост и..
Акушер-гинекологът и специалист по репродуктивна медицина д-р Явор Владимиров е посланикът на България в международната кампания "Повече радост" (More Joy), организирана от Световната федерация на асоциациите, занимаващи се с фертилитет – IFFS (International Federation Fertility Societies). Инициативата включва повече от 50 000..
На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки. Това е третото издание на мултидисциплинарната конференция "Природни и хуманитарни науки: връзки и зависимости". Събитието ще бъде посветено и на 170-ата годишнина от рождението на Анри Поанкаре –..
"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния съвет на Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП). В ефира на предаването "Нашият ден" тя говори за ролята на България като винена страна и потенциала ѝ да изгради устойчив и силен..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф...
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите..
С празнично декемврийско турне музикантите от "Виена Шьонбрун Оркестра" пристигат в България – в градовете Пловдив (10 декември), Варна (11 декември),..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg