Процесът на дигитализация дава нови хоризонти и възможности за подкрепа на женското предприемачество. Изследвайки специфичните проблеми на жените предприемачи в контекста на техните роли като майки, съпруги, ангажирани със семейството, се оказва, че тяхната ангажираност с бизнеса е по-затруднена, споделя в "Нашият ден" доц. д-р Костадин Коларов, директор на Института по предприемачество към УНСС.
"Все по-голям става делът на жените предприемачи. Въпреки че не очакваме скоро той да се изравни с този на мъжете, именно поради по-голямата натовареност с други роли извън бизнеса", допълва експертът.
За нуждите на проекта е формиран международен екип, който разработи учебна програма, по която ще бъдат обучени експерти, които да предложат обучения и менторски сесии, съобразени с нуждите на жени предприемачи, дигитализиращи бизнеса си, като им помогнат да преодолеят препятствия, пред които са изправени при дигитализацията.
"Сблъскваме се с един проблем, слабото познаване на дигиталните инструменти дават и от там нуждата за специално обучение и подготовка", посочва доц. Коларов.
Експертите, които са част от проекта, ще помогнат жените предприемачи да се справят с дигиталните предизвикателства в техния бизнес. И като резултат това трябва да доведе до увеличаване на бизнес доходите на жените предприемачи и да намали времето и разходите, които трябва да отделят за определени бизнес задачи.
"Пандемията ни връхлетя и много бързо жените трябваше да се преориентират и да преминат към дигиталното пространство, за да могат да запазят бизнеса си и в същото време да не се лишат от доходи. Тогава се усети нуждата и потребността от тези знания“, твърди Ива Владимирова, председател на Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета".
През тази година Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета" навършва шест години.
"Първият алманах на дамския бизнес дойде като естествено последствие от програмата и ние се разширихме, а Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета" направи шест години“, разказва Ива Владимирова.
На 13 октомври от 14.00 ч. в Голямата конферентна зала на УНСС ще се проведе заключително събитие "Учебен план за изграждане на цифрови компетенции у жените предприемачи и препоръки за неговото внедряване в обучителните практики на дигиталните експерти и организациите, подкрепящи женското предприемачество", като от част от проекта DIGI Woman. В проекта се включат организации от Италия, Австрия, Гърция, Латвия, Хърватия, както и Националният технически университет "Харковски политехнически институт“ - Украйна.
Снимка – Мрежа за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета"
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов , журналист от "Свободна Европа". "Словосъчетанието "Съдебна реформа", най-общо казано, води след себе си българската правосъдна система да може да осигурява справедливост, което пък от своя страна да..
Баба Сийка Георгиева живее в радомирското село Жедна. Тя е на 83 години и все още работи – нейното лично стопанство се състои от стадо кози и овце, около 80 кокошки и петли, няколко кошера с пчели и няколко кучета. Освен това, в двора си баба Сийка e засадила овошки, сади и отглежда зеленчуци, а за зимния сезон си има и парник. Докато пасе стадото си..
С началото на Новата година Марк Зукърбърг, собственикът на Фейсбук, съобщи, че Meta – компанията майка на Facebook, прекратява програмата си за проверка на фактите от независими експерти и ще възприеме т.нар. "модел на общностни бележки". Започнаха дискусии във всички социални мрежи – до какво би довело това във времената на фалшивите новини и..
За протестите в Грузия, дори и на Коледа и Нова година, разказва от първо лице Темука Капанадзе, инженер, един от многото протестиращи в Тбилиси през последните месеци. "Отначало протестите бяха малки, а после, когато разбрахме, че искат да спрат преговорите за членството ни в ЕС, тогава голяма маса хора реагира и протестите станаха големи. Дори..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Калин Тихолов: "Притежавам наследствен имот, който е бил одържавен по време на комунизма. В средата на 50-те години на виналия век през парцела е прокаран уличен водопровод. Имотът ни е възстановен..
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов ,..
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Сборникът "Изборът на поета: Ивайло Иванов" е резултат от проведената през декември 2022 г. Национална научна конференция "Изборът на поета: 50 години от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg