Процесът на дигитализация дава нови хоризонти и възможности за подкрепа на женското предприемачество. Изследвайки специфичните проблеми на жените предприемачи в контекста на техните роли като майки, съпруги, ангажирани със семейството, се оказва, че тяхната ангажираност с бизнеса е по-затруднена, споделя в "Нашият ден" доц. д-р Костадин Коларов, директор на Института по предприемачество към УНСС.
"Все по-голям става делът на жените предприемачи. Въпреки че не очакваме скоро той да се изравни с този на мъжете, именно поради по-голямата натовареност с други роли извън бизнеса", допълва експертът.
За нуждите на проекта е формиран международен екип, който разработи учебна програма, по която ще бъдат обучени експерти, които да предложат обучения и менторски сесии, съобразени с нуждите на жени предприемачи, дигитализиращи бизнеса си, като им помогнат да преодолеят препятствия, пред които са изправени при дигитализацията.
"Сблъскваме се с един проблем, слабото познаване на дигиталните инструменти дават и от там нуждата за специално обучение и подготовка", посочва доц. Коларов.
Експертите, които са част от проекта, ще помогнат жените предприемачи да се справят с дигиталните предизвикателства в техния бизнес. И като резултат това трябва да доведе до увеличаване на бизнес доходите на жените предприемачи и да намали времето и разходите, които трябва да отделят за определени бизнес задачи.
"Пандемията ни връхлетя и много бързо жените трябваше да се преориентират и да преминат към дигиталното пространство, за да могат да запазят бизнеса си и в същото време да не се лишат от доходи. Тогава се усети нуждата и потребността от тези знания“, твърди Ива Владимирова, председател на Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета".
През тази година Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета" навършва шест години.
"Първият алманах на дамския бизнес дойде като естествено последствие от програмата и ние се разширихме, а Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета" направи шест години“, разказва Ива Владимирова.
На 13 октомври от 14.00 ч. в Голямата конферентна зала на УНСС ще се проведе заключително събитие "Учебен план за изграждане на цифрови компетенции у жените предприемачи и препоръки за неговото внедряване в обучителните практики на дигиталните експерти и организациите, подкрепящи женското предприемачество", като от част от проекта DIGI Woman. В проекта се включат организации от Италия, Австрия, Гърция, Латвия, Хърватия, както и Националният технически университет "Харковски политехнически институт“ - Украйна.
Снимка – Мрежа за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета"
Защо свързваме играта с удоволствие, а ученето с тегоба? Този въпрос засяга порочния начин на мислене, който ограничава потенциала на игрите в образованието. Мария Алкалай от Сдружение "Възможности без граници" коментира в ефира на „Нашият ден“, че всъщност няма нищо по-ефективно от ученето чрез игра . Всяко дете още от най-ранна възраст..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" гостува Зорница Русинова , председател на Икономическия и социален съвет (ИСС), която коментира новите анализи на съвета, насочени към предизвикателствата в демографията, образованието и пазара на труда в България. По нейни думи, през настоящата година ИСС е изготвил няколко ключови..
Австрийската библиотека "Д-р Волфганг Краус" и Австрийското посолство в София организират на 31 октомври 2024 г. от 19:00 ч. в Балната зала на Националната галерия / Двореца събитие, което съчетава литературно четене и музикален концерт с участието на писателя Илия Троянов и музикантите Александър и Константин Владигерови. По време на..
Международният ден на Черно море се отбелязва на днешния 31 октомври. Той е обявен през 1996 г. в Истанбул, Турция, по време на срещата на министрите на околната среда на България, Грузия, Румъния, Русия, Турция и Украйна . Целта е да се повиши осведомеността на международната общност за необходимостта от регионално сътрудничество за опазването на..
След Световния ден на инсулта в Lege Artis разговаряме за съвременните възможности за овладяване на инсулта с доц. Росен Калпачки , началник на Клиниката по неврология в УМБАЛ "Св. Анна" и председател на Българското дружество по инсулт. В началото на разговора доц. Калпачки информира слушателите докъде е стигнало разработването на мобилното..
105 години от създаването си празнува Общинският драматичен театър "Боян Дановски" в Перник. Театърът е създаден през 1919 година под името..
Столичната галерия за модерно градско изкуство "Риволи" открива втората си изложба "Поколение ботокс" на 31 октомври от 18.00 ч. Експозицията..
След Световния ден на инсулта в Lege Artis разговаряме за съвременните възможности за овладяване на инсулта с доц. Росен Калпачки , началник на Клиниката..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg