Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чудесата на метлата

"Чудесата на метлата", с автор Лени Рафаилова, е втора книга от поредицата Книги за деца и юноши. Произведението пренася в света на 12 деца с тъжна съдба. Съдба, която в един миг се преобръща, благодарение на едно много мъничко и неназовано чудо. Чудо, което търсим всеки един ден в живота си. 

Тази история е история за доброто в човека, което на пръв поглед е безсилно да променя нещата, което изглежда мъничко и беззащитно, но това е само докато отвори широко очите си. Под грижите на Антония, доктор Радев и талантливия чичо Марин децата остават с надежда и вяра за живот. Те всички вярват в чудеса и затова и чудесата се случват на тях.

Авторът Лени Рафаилова е написала и други приказки за деца, и за пораснали такива. Тя поддържа свой собствен сайт за широката аудитория. В него намират място множество интересни, интригуващи, смешни и тъжни литературни творби.

За тези 12 момичета и момчета, дом не е покрив, легло и изправен водопровод, за тях домът е обичта, която искат да срещнат, за да ѝ подарят своята. 

За магичните качества на метлата и какво провокира въображението на илюстратора, разказва Галя Петрова – автор на рисунките в "Чудесата на метлата". Защо история за деца без родители и какви са тези чудеса, които им се случват?, попита Ани Костова автора Лени Рафаилова.

Чуйте повече от звуковите файлове.


Снимка – изд. Екрие

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Дечо Таралежков, Теодора Церовска и Невена Семова

Международен ден на киното с Невена Семова и Дечо Таралежков

Създателите на първия филм Луи и Огюст са смятали, че "киното е изобретение без бъдеще", въпреки че днес това е едно от най-обичаните и предпочитани визуални изкуства в цял свят.  Продуцентът Невена Семова и сценаристът Дечо Таралежков разнищват в нашия разговор как се е развило седмото изкуство.  Киното е "краста" и изисква пълна..

публикувано на 07.01.25 в 09:41

Как мислим за бъдещето

В началото на новата календарна година – времето, в което си даваме обещания и се надяваме на позитивна промяна с филолога Александър Попов и философите Димитър Божков и Петър Горанов разговаряме за бъдеще и утопия.  Как мислим за бъдещето, как проектираме настоящите си знания към предстоящи ситуации?  Как се е променяла представата..

публикувано на 06.01.25 в 18:48

Плакатите на Стефан Десподов отново пред публика

На 6 януари 2025 г. от 19.00 часа, в артфоайе "Антракт" при Камерна сцена, Народен театър "Иван Вазов", се открива изложбата " Артистът зад плаката – Деспо ". Изложбата е посветена на най-разпознаваемият от плакатистите на Народния театър Стефан Десподов-Деспо. Тя показва 12 от най-значимите му произведения, създадени за спектакли от..

публикувано на 06.01.25 в 14:46
Габриела, Луиза, Надин, Янислав, Верен и Християна Стоименова

Тийнейджърът в мен: Християна Стоименова

Поканихме я, за да ни е на късмет, тя просто е от нашата порода! От малка е в студията на Народния театър и неин пръв учител е Димитър Еленов.  Тя печели първия си кастинг и играе главна роля на 10 години в сериала "Хотел България". А с днешна дата – играе главна роля в един от най-скандалните спектакли "Мъртвешки танц"  на сезона по..

публикувано на 06.01.25 в 14:29
Ангел Каралийчев

Изкуството в мен: "Новогодишна приказка" от Ангел Каралийчев

Животът на Ангел Каралийчев започва на 21 август 1902 година в село Стражица, Велико Търновско. Смъртта на близкия му приятел Ангел Димитров променя живота на Каралийчев и той се заема да издаде неговите стихове. Това до такава степен му повлиява, че самият той се отдава на творчеството. В София учи химия, но разбира, че не му е по..

публикувано на 06.01.25 в 14:19