"Ще се върна за теб" е роман за любовта, която дава и отнема. За егоизма и употребата на другите. За самотата и скиталчеството. За завръщането у дома, каквото и да означава това", четем на корицата на най-новата книга на Кристин Димитрова.
Разбира се, в романа една от силите, които подтикват героя да действа е любовта, но не само. Също толкова важен е въпросът за самопознанието, за нуждата да разберем себе си и през това и околния свят. Лазар е егоистичен, нехаен млад мъж, който преминава с лекота през живота, но смъртта на майка му става повод да преосмисли всичко случило се до този момент. Той е твърдо решен да разкрие тайните на семейството си, да намери истината, каквато и да е тя.
Романът е за един съвременен пилигрим, който търси отговора на вечния въпрос: "Кой съм аз, защо съм такъв?". Ето и думите на Цветанка Еленкова, които пише за "Ще се върна за теб": "Силно изграденият психологически образ на главния герой Лазар (Кристин е майстор в този похват!) се развива през различните перипетии, които му се случват по пътя от неравновесен тип, неспособен да даде любов до равновесен персонаж, който дарява любов. Но след като е получил. Любовта е като великденска свещ, трябва да дойде до теб, за да я предадеш нататък".
Чуйте Кристин Димитрова
На десети юли в обществената зона на Терминал 2 на Летище Бургас беше открита скулптурата "Жената и вселената - Електра" на Боряна Росса. Творбата се състои от рисунки, наподобяващи стенописи върху инсталация от излезли от употреба самолетни крила. Естествено, тема на творбата, която ще остане за постоянно на летището е полетът, летенето...
Поводът да се срещна с психолога Слави Стоев беше неговата детска книга "Тихата гора", която спечели националната награда "Бисерче вълшебно" в категорията "Мечтатели" за деца между 11 и 13 години. Това е особено ценна и специална награда, защото за нея гласуват децата. И именно те са избрали една книга, посветена на глухите деца и приятелството,..
Наскоро бе учредена Асоциацията на българската събитийна индустрия (АБСИ) – нова професионална организация, обединяваща водещите клубове, промоутъри и организатори на концерти, музикални и културни събития в страната. Създаването на АБСИ е първата стъпка към устойчиво професионално обединение, което да отстоява интересите на един от най-динамичните и..
Всичко започва от една смела идея на директора на ДКИ КЦ "Двореца" в Балчик Жени Михайлова, споделена с директора на Държавна опера Варна Даниела Димова. Двете заедно обхождат различни потайности на красивите градини на румънската кралица Мария, докато избират място за открита сцена под небето и накрая го намират– в непосредствена близост до Двореца..
Първата половина на август отново ще предложи пътешествия до различни места по света, благодарение на традиционната панорама "Кино за пътешественици". Ще се прожектират филми, които ще заведат публиката до интересни и непознати места на Земята. Форумът ще представи 20 заглавия, с които зрителите ще пътуват без да се налага да си купуват..
Тоталния разпад на обществения диалог, речевата агресия и върховенството на политическото клише коментират в предаването "Мрежата" д -р Антоанета..
В рубриката "Културен отпечатък" на Terra Култура фаготистът Георги Шашиков сподели своята вдъхновяваща история – история, в която музиката не е..
Започва седмото издание на Международния фестивал на музиката и изкуствата Jam on the River. Мотото на форума тази година е "Свободата е култура". Сред..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg