Ако изкуството е територия, то музиката е мястото, в което със сигурност ще усетим най-реалното си собствено "Аз". Ще имаме възможността да наблюдаваме как понятия, значения и граници, с които сме се сраснали, постепенно се размиват, докато напълно изгубят своите очертания. През това време музиката ще твори вътре в нас собствената си реалност, използвайки за това собствените ни чувства; докато накрая не се озовем на единственото място, в което всеки може да се срещне със самия себе си.
За музиката и нейната територия разказват музикантите от групата "Кристофър Уайт". Средната им възраст е едва 26 години, но двама от тях (Даниеле Феббо и Иван Ценов) вече са добре познати в джаз средите с многото си концертни изпълнения към различни джаз формации. Вокалът на групата – Кристофър Уайт, прави изключително успешно кариера в сферата на поп музиката в YouTube и Tik Tok, с няколко стотици хиляди последователи и издадени два самостоятелни албума. Четвъртият член на групата е Борис Трифонов. Свирил е в няколко рок банди, Завършил е един от най-престижните университети за музика Falmouth University, Великобритания. В момента пише рок и филмова музика и също подготвя самостоятелен албум. Трима от групата са и музикални педагози.
Какво се случва, когато поп, рок и джаз музиканти се обединят с идеята да създават заедно музика, чуйте от разговора на Десислава Шапкарова с музикантите от групата "Кристофър Уайт"=
Снимките са предоставени от група "Кристофър Уайт"
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до края на 90-те години на ХХ век. Техен организатор е Петко Желязов, водещ и модератор в платформата "Рацио" и Кристина Тужарова, дългогодишен лектор и основател на инициативата "История на изкуството..
Носталгично дивертименто Люлееше лятото своите тежки камбани. По устните лепнеше сладкият сок на живота. Светът нямаше сенки. В реката се стапяха бавно дори неясните очертания на хоризонта. Аз знаех, че този ден няма да се повтори, но времето беше отключило катинара си и тихия ход на нашата смешна история отмерваха не часове и..
Издателство "Библиотека България" обяви победителите от VI Национален литературен конкурс "Вие пишете, ние четем" . Над двеста автори участваха в тазгодишното издание на конкурса с поезия на тема: "Монолог на хвърления камък". С отзвук от завършилия VI Национален литературен конкурс в "Артефир" гостуват писателите и издатели Симеон Аспарухов и..
"Принцесата на Бухенвалд" е доказателство, че в историята на Втората световна война няма пощадени. Испанската авторка Ана Андреу Бакеро гостува в България, за да представи своя дебютен роман, разказващ печалната история на Мафалда Савойска – сестра на царица Йоанна Българска. "Попаднах на историята на Мафалда изключително случайно",..
Германско-австрийският писател Даниел Келман гостува в България, за да представи най-новия си роман "Светлина и сянка". Книгата излиза в превод на Жанина Драгостинова и разказва историята на австрийския режисьор Георг Вилхем Пабст, който добива слава с няколко големи филма от епохата на немския експресионизъм. Пабст остава спорна фигура и до днес..
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало..
В навечерието на освобождаването на поредните трима израелски заложници, според споразумението между Израел и Хамас, разговаряме в "Мрежата" с Димитър..
Преподавателката във Факултета по математика и информатика на Софийския университет коментира идеята на министъра на образованието и науката Красимир..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg