На днешния 16 декември се открива изложбата на Никола Багаров „LIFESTYLE“ . Тя е вдъхновена от любовта към екстремните спортове. Никола Багаров е фотограф, пътешественик, видео оператор, създател на документални филми.
Една от неговите ленти е филмът с кауза „Изгубената Витоша“, показващ затруднения достъп до планината. Работата му често е свързана с пътувания по света и заснемането на реклами, работил е и за продукции като „Кобра 11“.
Занимава се и с екстремни спортове кара колело из планините, кайт и уиндсърф из моретата и океаните, и фрирайд ски по зимните пързалки.
В изложбата ще могат да се видят 31 цветни фотографии от България, Гърция, Турция, Швейцария, Ирландия и Южна Америка и един късометражен филм от о-в Лимнос.
Експозицията ще бъде изложена до 20 март 2023 г. и може да бъде разгледана всеки ден от 9:00 до 18:00 часа в зелената къща на SOHO на улица Искър 4.
чуйте репортажа в звуковия файл.
Международната година на квантовите науки и технологии и на опазването на ледниците, 150 години от създаването на Международното бюро за мерки и теглилки в Париж, 120 години от откритието на млечнокиселата бактерия от българския учен д-р Стамен Григоров и 100 години от създаване на специалност География в Софийския университет – това са само част..
През последните години все по-често се диагностицират случаи на имунен дефицит – състояние, при което имунната система не функционира ефективно. Според д-р Петя Янкова , клиничен имунолог, това не е непременно знак за по-голяма заболеваемост, а за напредъка на медицината, който позволява откриването на тези иначе редки и често генетично..
Церебрална атрофия – кои заболявания се крият зад този термин, какво е лечението и какви са перспективите пред лекарите и пациентите? За тайните на мозъка в Lege Artis разговаряме с невролога д-р Нейко Нейков. Церебралната атрофия, по думите на д-р Нейков, е нормален процес, свързан със загубата на неврони. Усъвършенстването на мозъка..
В края на 2024 г. Министерството на здравеопазването реализира информационна кампания за профилактика на рака на маточната шийка, финансирана с 2 милиона лева. Резултатът — около 17 000 жени са се включили в скрининга, което представлява едва 20% от заложената цел. На този фон възникват сериозни въпроси за ефективността на вложените средства и подхода към..
На 7 май отбелязваме Международния ден на планетариумите – ден, посветен на местата, които отварят вратите на човечеството към необятния Космос. През 2025 г. празникът е още по-специален, защото се навършват точно 100 години от създаването на първия проекционен планетариум в света – в Deutsches Museum в Мюнхен, Германия . По този повод Планетариумът в..
В днешното издание на предаването ни акцентът падна върху темата за смелостта и отдадеността, необходими, за да се занимаваш с наука в България. Гости в..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" разговаряхме с Йорданка Велкова, ръководител на лектората по български език в Университи Колидж..
"Флорална еклектика " е първата колективна изложба, организирана от новата Sofia Green Gallery, разположена на ул. "Сердика". В експозицията са..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg