Кои са темите на годината, звучали в думите на събеседниците, с които предаването “Нашият ден“ срещна слушателите си?
“Историята е малко странна и нелепа. Наложи се да карам чужда кола, в която радиото не работи добре и хваща единствено програма “Христо Ботев“. Слушах една приказка, но самият край на тази приказка ми даде много поле за размисъл. Понякога не осъзнаваме колко сме жестоки и не поглеждаме човека до себе си“, бяха думите на таксиметровият шофьор Детелин Данаилов, споделени в ефира на “Нашият ден“.
“Трябва да направим държавна политика, която да поддържа две важни средища – кварталния магазин и кварталната кръчма“, каза политологът Евгений Дайнов.
“Важен е диджеsjq особено този от старата школа, който е преминал през всички категории и изпити“, каза в “Нашият ден“ Васко Громков.
“Бъдещето е не по-малко тревожно от миналото, но горко на онези нации, които имат само миналото, те са обречени на вечна меланхолия. Путин е най-големият противник на бъдещето на Русия|q каза в предаването “Нашият ден“ на БНР философът и психолог Валентин Калинов.
“Украинският етнос е отделен самостоятелен етнос, който съществува със своя език и със своя собствена политическа претенция. Първо, в рамките на руската империя, където е наричан малоруски и където понякога е подиграван като провинциален, леко изолиран от големите събития в двете столици – Петербург и Москва – той продължава да съществува и след Съветската революция през 1917 година“, казва Манол Глишев в ефира на “Нашият ден“.
“Ние имаме нужда да видим кои сред нас в нашето общество имат нужда от помощ. Имаме нужда да им помагаме, а не да казваме всички сме равни в мизерията. От девет години в медийното пространство има хора, които говорят, че трябва да са активни, че трябва нещо да се прави, да се променя, да се реформира – социалната помощ или образователната система. Такива хора ги ругаят. Така че предполагам и аз съм в тези редици“, са думите на социологът Милена Якимова.
“Средата е изключително важна. Най-често става дума за ресурси, за дефицити, за можене и не можене и за желание да се заявиш. Най-често се говори за голямата претенция на работното място на човека, който може малко, но е много амбициозен, експресивен и умее да се заявява“, казва експертът по публична реч Полина Арнаудова.
Семейството Тони и Надежда Йорданови от Мездра са собственици на млада винарна тип "шато" в близост до града. Любовта към виното е първият импулс на Тони Йорданов да прави вино и дълги години това занимание е само хоби, финансирано от другите дейности на семейството – зеленчукова ферма, хотел в гр. Мездра, създаване и управление на ВЕЦ. Днес..
Неделното евангелско четиво за Петата неделя от Великия пост на пръв поглед няма нищо общо с честваната на този ден светица — преподобна Мария Египетска. Вгледаме ли се обаче по-обстойно ще намерим един общ елемент. И в текста от св. евангелист Марк, и в житието на светицата са разкрити човешките слабости. Заедно с доц. Венцислав Каравълчев,..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо техните съдебни системи са причината, за да излязат хората на улиците . Когато една съдебна система е превзета, можем да видим как може да бъде използвана. В Турция, например, една журналистка, с..
Село Глава се намира в община Червен бряг, плевенска област. Селото е създадено в края на XIV в. и носи името от това време. Една от легендите за името е, че поради благоприятните условия в местността, хората изкарвали на паша добитъка си там и поставили на кол череп на животно, който да служи като ориентир. Главата на животното се превърнала в..
В разговор с Ивайло Стефанов за предаването "Аларма" по Програма "Христо Ботев", Виктор Лилов, правозащитник и издател говори обстойно за случаят на саудитския дисидент и журналист Абдулрахман Ал-Халиди, намиращ се вече четвърта година затворен в центъра за задържане на чужденци в софийският квартал Бусманци. Абдулрахман Ал-Халиди е дисидент и..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо..
Целебната сила на вълшебната приказка не е мит, осъзнали са го психотерапевтите от Фройд насам, особено Юнг, който насочва вниманието към архетипите в..
В столичната галерия DOZA се открива изложбата "Дизайн срещу съвременно изкуство". Авторите на проекта са познатите на публиката визуални артисти,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg