Името на Паулина Георгиева се свързва предимно с публикации на разкази в печата, като немалко от творбите ѝ са отличени с различни литературни конкурси. Текстовете ѝ изследват невидимите страни на човешката душа и ситуациите, които преобръщат живота. Историите, които разказва, изненадват читателя с неочакван край. Психологическата драма "Симулацията" е първият роман на авторката.
Сюжетът на книгата е свързан с разиграването на игра по време на лекция по литература във Виенския университет. Пред очите на всички обаче един от студентите се самоубива. Играта "Симулация" се оказва съдбовна за разиграващите я и това събитие бележи завинаги бъдещето на тримата герои, които не успяват да заличат спомена дори накрай света, въвлича и други хора, които не са присъствали в аудиторията.
Симулацията се повтаря още веднъж години по-късно. Новата вариация е разгърната в трилогия, която ще отведе участниците до разкрития за житейското призвание, невъзможната любов, вината и изкуплението. Всеки ще разкаже своята гледна точка, а фактите ще се преплетат по неочакван начин.
Паулина Георгиева е носител на Голямата награда на V националeн литературен конкурс "Атанас Липчев" (2019), на Специалната награда на литературния конкурс "Кутия с неизпратени писма" (2019), организиран от Клуба на дейците на културата "Нов живец" – Атина, и на отличие в Националния конкурс за кратък разказ "Тетрадката" (2019).
Учила е в НГДЕК "Константин Кирил Философ" и е магистър по история към СУ "Св. Климент Охридски". Днес работи към Института за интегрална психология. Известно време е била и журналист, има публикувани близо 140 статии в областта на бизнеса и икономиката. Водещ обучител е в международната програма за обучения на лидери с помощта на коне HorseDream. Завършила е курс по творческо писане на Фондация "Елизабет Костова".
Димитрина Кюркчиева я покани в "Артефир" да представи дебютния си роман "Симулацията".
Снимки – личен архив
В навечерието на Великден "Трамвай по желание" прави своята публика съпричастна на две кино възкресения. Режисьорът Олег Ковачев представя своите най-нови документални ленти, посветени на две от най-емблематичните за България личности от 20 век – Георги Астарухов и Димитър Списаревски. В който и клуб на футболния клуб "Левски" да влезете,..
Последното заглавие в репертоара на Драматично-куклен театър Враца е "Дванайсет разгневени мъже" от Реджиналд Роуз. Историята започва с това как един син пронизва баща си с нож. Дванайсет заседатели се опитват да разплетат случая, но единствено заседател номер 8 се усъмнява в деянието. Справедливост или правосъдие се търси в тази ситуация и..
Журналистката Ан Апълбаум става известна с изследванията си за съветската диктатура, като преведените у нас нейни книги са "Гулаг: лагерите на смъртта", "Желязната завеса: рухването на Източна Европа, 1944-1956", "Червен глад: войната на Сталин срещу Украйна" и най-новата – "Конгломератът Автокрация. Диктаторите, които искат да управляват света"...
За втора година в Нов български университет ще се проведе Международният фестивал "Следата Шекспир". Мотото на фестивала е "Театърът като "конспект на времето ни, като негов летопис в съкратено издание." Ето как виждат мисията на Фестивала организаторите му: "Изборът на Шекспир като универсална оптика, през която анализираме и рефлектираме процесите..
85 години от рождението на журналиста и поет Георги Заркин бяха отбелязани в Чешкия център в София. Събитието, припомнящо жестоката съдба на този талантлив и достоен български писател, неслучайно беше организирано там. През 1968 г., докато е в затвора, Заркин обявява 28-дневна гладна стачка в знак на протест срещу нахлуването на армиите на Варшавския..
Преди малко повече от година семействата на българските ученици получиха възможност да извиняват отсъствията им "до 15 учебни дни в една учебна..
Журналистката Ан Апълбаум става известна с изследванията си за съветската диктатура, като преведените у нас нейни книги са "Гулаг: лагерите на смъртта",..
Прекрасен филм с основен сюжет вечната битка между добро и зло, с уникални актьории творчески екип. Как да не "посегнеш" към това заглавие, след като на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg