Лидия Михова е един от радиогласовете, любим на поколения слушатели. След пенсионирането си Лидия успява да сбъдне детската си мечта – да бъде актриса. Макар и не на сцената, а в дублажа на стотици документални, игрални, детски филми и поредици. Зрителите у нас безпогрешно разпознават гласа ѝ и по време на Новогодишния концерт на Виенската филхармония, излъчван по Българската национална телевизия.
За радиото…
“Винаги съм откривала предаванията с музика, но музиката беше малко по-различна. Живях и водих в едни години, в които имаше сериозна стагнация във всяко едно отношение, а по отношение на музиката – съвсем.
На мен ми беше много хубаво, защото някак се сливах със студиото. Микрофонът винаги ми е бил приятел. Буквално не усещах трите часа на предаването. Радиото никога няма да си отиде от ефира“, разказва Михова в “Нашият ден“.
Тя споделя още какво са успели да постигнат с предаването:
“Променихме режима на няколко светофара. Може би това изглежда дребна история, но майки с колички можеха да минават далеч по-спокойно. Намирахме работа на деца, които просят по улиците.
Доволна съм, че БНР държи първенството в доверието, казва още тя и подчертава, че колкото и клиширано да звучи, първото нещо е да си обичаш работата.
“Юрист съм по образование с всички възможни тапии, но едногодишният стаж там не ми хареса, затова останах без работа. В края на съобщението един ден по радиото, чувам – кандидатите за говорители да не са по-възрастни от 30 години. И си казах, че там е моето място. Работих нещо, което беше животът и радостта ми. Връщам се към тези години без тъга, само с едно хубаво чувство“, казва още тя.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg