В галерия "Стубел" се представя фотографска изложба на Ани Петрова, с която известната сред средите на художниците фотожурналистка отбеляза и своя 60-годишен юбилей.
Експозицията се нарича "Jam session", като включва 20 снимки на 20 художници, заснети в техните ателиета. Всъщност нейна запазена марка е рубриката "В ателието" от 1995 насам, селектирани от 1200 фотографии, създадени през годините. Особена заслуга за това изграждане на експозицията има художникът Захари Каменов, защото представените произведения на тези автори са разположени като самостоятелна изложба, така се засилва тяхното възприемане от посетителя.
"Въпросът е не само да хванеш мига, а да хванеш дълбочината на преживяването, размаха на мисълта. И човешкото откровение за философията на живеенето и създаването на нова съкровена реалност, наречена творба."
Ето какво разказва в "Артефир" Ани Петрова за изложбата си "Jam session", и голямото ѝ лично призвание.
Снимки – Антонио Георгиев-Хаджихристов
Библиотечно-информационен център "Славейче" към Регионална библиотека "Петко Р. Славейков" във Велико Търново организира 12 ежемесечни тематични четения на текстове. Днешната тема е "Море", а в рамките на поредицата на 27 август ще се проведе четене на тема "Моята родина", на 12 септември – "Училище, здравей!", и на 29 октомври – "Моите..
Пещера ще бъде домакин на деветото издание на Международния етнокултурен фестивал на 30 и 31 юли. Форумът събира на едно място традиции, музика и танци от различни краища на света, като съчетава богатството на фолклора с международното сътрудничество. Чуйте повече от Димитър Павлов, главен експерт "Култура" в Община Пещера.
Започва 7-ият Международен фестивал на музиката и изкуствата Jam on the River в село Дебнево, община Троян. Четири вълнуващи летни вечери ще обединят любителите на музиката и природата в неповторима атмосфера под звездите на Троянския Балкан и край живописната река Видима. Какво можем да очакваме от тазгодишното издание, ще чуем в разговора на..
Младият художник и визуален артист Александър Габровски, студент по трансмедийни изкуства във Виена, на 1 август от 18.30 часа във варненската галерия M&M Art Center - Gallery открива своя самостоятелна изложба, в която преплита теми за природата, тялото и технологиите. "Цветя, машини, облаци, органи" е смело визуално пътешествие из метафори и..
Интерактивният музикално-поетичен спектакъл "Една нощ в Двореца" обещава да се превърне в най-мащабното културно събитие на лятото в Балчик – с 3D мапинг, виртуозни изпълнители, авторска музика и завладяваща хореография, с разказ, вдъхновен от историята и наследството на кралица Мария. Дворецът в Балчик ще бъде естествен декор на завладяващата..
Днес, в 14 ч., в сградата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ), ще се проведе учредителното събрание на Асоциацията на българските..
В рубриката "Културен отпечатък" на Terra Култура фаготистът Георги Шашиков сподели своята вдъхновяваща история – история, в която музиката не е..
Започва седмото издание на Международния фестивал на музиката и изкуствата Jam on the River. Мотото на форума тази година е "Свободата е култура". Сред..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg