Иновативна платформа развива нови образователни практики в полза на приобщаващото образование. Тя обединява родители, учители, деца и специалисти на едно място. Безплатните ресурси и статии дават възможност за обмяна на опит и добри практики.
"Идеята ни беше да създадем онлайн платформа, такова виртуално пространство, където още с влизането всеки да може да намери това, което търси и му трябва, за да бъде приобщаването в училище и извън него по-лесно. С времето то се превърна в платформа за споделяне на добри практики, за което сме много благодарни на учители и специалисти, които споделят опита си."
Това казва в интервю за БНР Ива Бонева, социален педагог и изпълнителен директор на Сдружение "ЕЛА“. Тя допълва, че платформата предлага ресурс за социално-емоционално учене, както и за конкретни техники и инструменти в клас.
Емоциометърът представлява табло, което е разделено на четири квадранта, в които всяко дете, като влезе в класната стая, може да отбележи как се чувства. Тази своеобразна игра помага на децата да се научат да разпознават, категоризират и владеят собствените си емоции.
Децата много по-лесно постигат академични успехи, общуват пълноценно със съучениците си и създават трайни приятелства, но едновременно с това успяват да разпознаят чуждите емоции и да покажат емпатия. С напредването на технологиите знанията са на един клик разстояние. Ролята на училището е да ги научи да учат, да взаимодействат със себе си, да им помогне да пораснат отговорни граждани. Да могат да отсяват информацията, до която имат достъп, и да мислят логически и критично, смята Бонева.
Иновативна платформа priobshti.se дава много техники, идеи, примери как това да се случва. Моделът "Едно училище за всички" предлага варианти за изграждане на приобщаваща училищна среда, която да откликне на многообразните нужди на своите ученици и учители.
Чуйте подробности в звуковия файл.
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо техните съдебни системи са причината, за да излязат хората на улиците . Когато една съдебна система е превзета, можем да видим как може да бъде използвана. В Турция, например, една журналистка, с..
Село Глава се намира в община Червен бряг, плевенска област. Селото е създадено в края на XIV в. и носи името от това време. Една от легендите за името е, че поради благоприятните условия в местността, хората изкарвали на паша добитъка си там и поставили на кол череп на животно, който да служи като ориентир. Главата на животното се превърнала в..
В разговор с Ивайло Стефанов за предаването "Аларма" по Програма "Христо Ботев", Виктор Лилов, правозащитник и издател говори обстойно за случаят на саудитския дисидент и журналист Абдулрахман Ал-Халиди, намиращ се вече четвърта година затворен в центъра за задържане на чужденци в софийският квартал Бусманци. Абдулрахман Ал-Халиди е дисидент и..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент Владимир Путин, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Маргарита Шурупова , журналистка от Русия, която е избягала в България в началото на войната на Русия срещу Украйна. Един от авторите в..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Милко Стойков, Бургас: Наследих от сестра си етаж от къща заедно с парцел – отстъпено право на ползване, вещно право на ползване, за което плащам данък за земята и за етажа. Мога ли да заградя наследения от мен терен? Сои институции..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо..
В Националната библиотека се откриват две изложби, с които се отбелязват 1140 години от успението на св. Методий . Част от експонатите в "Азбука и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg