Иновативна платформа развива нови образователни практики в полза на приобщаващото образование. Тя обединява родители, учители, деца и специалисти на едно място. Безплатните ресурси и статии дават възможност за обмяна на опит и добри практики.
"Идеята ни беше да създадем онлайн платформа, такова виртуално пространство, където още с влизането всеки да може да намери това, което търси и му трябва, за да бъде приобщаването в училище и извън него по-лесно. С времето то се превърна в платформа за споделяне на добри практики, за което сме много благодарни на учители и специалисти, които споделят опита си."
Това казва в интервю за БНР Ива Бонева, социален педагог и изпълнителен директор на Сдружение "ЕЛА“. Тя допълва, че платформата предлага ресурс за социално-емоционално учене, както и за конкретни техники и инструменти в клас.
Емоциометърът представлява табло, което е разделено на четири квадранта, в които всяко дете, като влезе в класната стая, може да отбележи как се чувства. Тази своеобразна игра помага на децата да се научат да разпознават, категоризират и владеят собствените си емоции.
Децата много по-лесно постигат академични успехи, общуват пълноценно със съучениците си и създават трайни приятелства, но едновременно с това успяват да разпознаят чуждите емоции и да покажат емпатия. С напредването на технологиите знанията са на един клик разстояние. Ролята на училището е да ги научи да учат, да взаимодействат със себе си, да им помогне да пораснат отговорни граждани. Да могат да отсяват информацията, до която имат достъп, и да мислят логически и критично, смята Бонева.
Иновативна платформа priobshti.se дава много техники, идеи, примери как това да се случва. Моделът "Едно училище за всички" предлага варианти за изграждане на приобщаваща училищна среда, която да откликне на многообразните нужди на своите ученици и учители.
Чуйте подробности в звуковия файл.
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно? Кампанията "Антидума" в Германия съществува от 1991 година и оттогава разглежда термини и изрази, които, по мнението на експертите, нарушават принципите на човешкото достойнство или имат негативен..
Тийнейджърският гняв – същинска електроцентрала. Това е темата на тийнейджърския подкаст "Импулсът в мен". Споделяме какво мислим и разглеждаме съветите на психолозите: Сещайте се, че никой не е съвършен, дори и вие. Понякога намалявайте малко претенциите и признавайте грешките си. Опознайте чувствата си. Когато се ядосате,..
Въпроси, свързани с личните контакти с детето, дискутираме в предаването "Законът и Темида" с адв. Елка Пороминска, председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването. Съгласно действащия Семеен кодекс, член 124, ал. 2, детето има право на лични отношения и с двамата си родители, освен ако съдът не е постановил друго...
Жестокостта спрямо животните и причиняването на смърт на домашен любимец са престъпления по Наказателния кодекс. Каква е правната уредба на защитата на животни от различни прояви на нечовешко отношение към тях, опазването на техния живот и здраве и в кои нормативни актове са уредени? Това е частният случай на колегата журналист Оля Ал Ахмед , която..
Днес, 17 януари, в NV Tower в София, ще се проведе деветата церемония по връчване на "Академичните оскари" – отличия, които вестник "24 часа" връчва на университетите, заемащи първите места в рейтинга на висшите училища по професионални направления. Началото на събитието е насрочено за 14:00 часа, като домакините канят широк кръг от гости, включващ..
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg