Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нощният рицар Кирил Недков и любовта към актьорската игра

Снимка: Атанас Атанасов

Когато носиш няколко дини под мишница, все се надяваш никоя от тях да не падне до финалната права. Не толкова за да докажеш, че си успял да ги пренесеш цели, колкото за да се насладиш на момента, в който към дините ще можеш да добавиш и малко сиренце. Точно този миг на наслада обаче често ни убягва, защото винаги успяваме да излъжем съзнанието си, че вече е време да се забързаме към следващата цел.

В такива мигове ти трябват хора като Кирил Недков, които да ти припомнят идеята на мечтата. Той отдавна е осъзнал значението на финалната права, която преди всичко говори за начало, а не за край. Затова и силно вярва в уроците на провала. Достатъчно дълго е бягал на къси разстояния в спорта, за да знае колко точно трябва да издържи в живота. А и в актьорската професия, където – както сам ще ви каже – отново провалът е най-добрият му учител.


Кирил завършва драма в Гринуич Юнивърсити в Лондон, след това учи и при проф. Атанас Атанасов в НАТФИЗ. В един момент тегли рикша в Единбург, където снима във филм на индийски режисьор, номиниран за БАФТА, а не е изключено човек да го срещне и в някой бар по българското Черноморие, който управлява заедно със своите хора.

„Нощните рицари“
В сегашно време можем да го гледаме в сериала "Мен не ме мислете" или да се завърнем към отминалия вече "Войната на буквите". Ако обаче искаме да го видим тук и сега, когато нещата са най-живи и неповторими, трябва да се озовем в Младежкия театър. Кирил е част от трупата на театъра и на най-светлия български празник – 24 май, получи първия си "Аскеер" за поддържаща мъжка роля. Наградата взе за персонажа си в най-поставяното драматургично произведение, дело на Ясмина Реза, "Арт". В него Кирил Недков играе Иван – един от тримата приятели, които ни карат да навлезем дълбоко в природата на човека, за да си зададем въпросите, от които искаме да избягаме. А на 5 юни в Sofia Live Club от 20.00 часа той отново ще бъде един от "Нощните рицари" в спектакъла по текстове на Яна Борисова.

Актьорската професия за Кирил Недков е отборна игра и именно в партньорството се корени доброто представяне, културата изгражда една нация, а всичко е любов. Любов, която има нужда от действие и грижа.

Повече от Кирил Недков чуйте в звуковия файл.


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

XXIII Международно биенале на графиката започва във Варна

В Градската художествена галерия "Борис Георгиев" във Варна до 30 септември ще се проведе XXIII Международно биенале на графиката. Събитието съществува от 1981 година и е под патронажа на кмета на Община Варна. По традиция биеналето е подкрепено от Министерството на културата и СБХ. Проф. Валери Чакалов, директор на Градската художествена..

публикувано на 14.08.25 в 09:41

Миряна Михайлова, която последва сърцето си чак до Бостън и се превърна в артиста Miranda Limon

Тя е от Троян – градът на керамиката, но от десетилетия живее и твори в Бостън, САЩ. Там я отвежда любовта, а тук всяка година  я връща силната ѝ връзка с корените.  Миряна Михайлова , по-известна с артистичния си псевдоним  Miranda Limon , е българска мултидисциплинарна художничка, чийто творчески път започва от Троян. Родена и израснала в..

публикувано на 13.08.25 в 14:58
Народно читалище Надежда 1871 - Оряхово

Панаирните дни в Оряхово стартират с изложба, посветена на Марин Върбанов

Тази година "Панаирни дни Оряхово" отбелязват своето 94-то издание, като празничната програма продължава до 24 август . Откриването премина с представянето на уникална изложба , посветена на световноизвестния художник проф. Марин Върбанов , в художествена галерия "Савчеви". В разговор за "Нашият ден" секретарят на Община Оряхово Христинка..

обновено на 13.08.25 в 11:56
Мина Дичева

Мина Дичева: Най-важното в изкуството е посланието

За социалния коментар чрез изкуството разговаряме в "Нашият ден" с визуалният артист и автор на списание "Дерзай" Мина Дичева . В своите артистични изяви Дичева експериментира в търсене на нови пространства за създаване на изкуство. Последната работа на художничката е била коментар на креативната индустрия. По думите на Дичева много от..

публикувано на 13.08.25 в 11:10

Новата книга на Роб Дън – препоръка да се обърнем към законите на природата

В "Нашият ден" разговаряме за книгата "Естествена история на бъдещето" от Роб Дън с преводача Александър Маринов-Санчо . Преглед на различни научни изследвания се крие зад любопитното заглавие, заявява  Маринов и допълва, че това не е книга-пророчество, а по-скоро препоръка за човека – да се обърне към законите на природата, вместо да работи..

публикувано на 13.08.25 в 10:49