Дряново е град, които свързваме с музея "Колю Фичето“, моста над река Дряновска, Лавчиевата къща или по-известната като "Къщата без пирони“, релефната карта на България, създадена през 1961 г. и още много културни и исторически забележителности.
Поводът да говорим за Дряново е не да разказваме за историята на тези обекти, а да представим една нова книга, която се казва "Община Дряново – поглед към миналото. Спомени и размисли". Автор на книгата е бившият кмет на Дряново в периода 1981–1990 г. Димитър Димитров. Той е бил и председател на Общинския съвет от 1995 г. до 1999 г. Като активен участник в обществения живот на града с натрупан солиден административен опит, той споделя важни и интересни факти от по-новата история на град Дряново.
Димитър Димитров описва любопитни истории за водоснабдяването на Дряново, възстановяването на часовниковата кула, изграждането на поликлиниката, на новото крило на Дряновския манастир, на новата сграда на Ловния дом, за цялостното благоустрояване на населените места и за стопанския живот преди и след 1989 г. Поместени са с десетки архивни снимки и документи, които допълват разказаното.
Представянето на книгата ще се състои на 23 август 2023 г. от 17:30 ч., в Ритуалната зала на кметството.
Чуйте повече в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg