Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мария Илиева и стилните играчи в живота

Певицата с концерт на 39-ите Празници на изкуствата "Аполония"

Снимка: БТА

"Публиката беше толкова щедра с мен, аз съм безкрайно благодарна и окрилена", каза след концерта си на "Аполония" 2023 Мария Илиева.

За нея в тези специални моменти се случва именно магията на общуването между артиста и неговата публика.

На сцената на Амфитеатъра в стария Созопол тя си партнира с тромпетиста Мартин Ташев,  Владислав Мичев - тромбон и синтезатор, китариста Георги Янев, Мартин Денев - клавишни, Димитър Семов на барабаните и Емилио Мархолев, който свири на бас.

"За мен е привилегия да съм на сцената на "Аполония", защото това е един от най-специални фестивали, създавани тук, в региона", добави още певицата. Тя определи публиката като много подготвена, интелигентна и специална.


Според Мария Илиева трябва да сме благодарни за това, че ни има и имаме шанс да споделяме, да обичаме и да мечтаем. Любовта е най-висшия смисъл на живота, твърди тя, и даването ѝ в каквато и да е форма, те прави по-добър. А човек трябва да се стреми да бъде по-добър във всеки следващ ден.

"Да имаш мярка, добър вкус и добра култура" – това за Илиева означава да играеш стилно в живота, а и в любовта. Самата тя харесва стилните играчи, хората, които развиват себе си и имат вяра в доброто.

"Когато намериш опора и вярваш, че това е правилната опора в живота и в света ти, тогава нещата се случват. И аз мисля, че вярата е много сериозен фундамент за успеха на всеки един от нас", смята Мария Илиева.

Тя е на мнение, че времето лети твърде бързо, а един живот не стига, за да даде цялата любов, която иска да даде, за да изпее всички песни, които иска да изпее. Затова пък се стреми да оползотворява времето си по най-смисления начин и да добавя стойност на всеки един момент, който може да грабне и да прегърне.

В звуковия файл можете да чуете цялото интервю с българската певица, която е участвала в концертите на световни изпълнители като Джордж Майкъл, Дани Миноуг и Атомик Китън и е била на една сцена редом със Simply Red, Scorpions и Глен Хюз от Deep Purple.


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Аида" на Верди с новогодишна премиера в Метрополитън

След почти 40 години най-мащабната опера на Джузепе Верди "Аида" се завръща на сцената на Метрополитън опера - Ню Йорк. Интересът към тази творба не намалява, дори след внушителните почти 1200 представления, осъществени от оперната къща през годините. Музикалният директор Яник Незе-Сеген заема подиума за новогодишната премиера на грандиозната нова..

публикувано на 25.01.25 в 08:05
Костадин Генчев

За страстта в музиката – с вдъхновения и петолиния

На 14 декември 2024 кавалджията, аранжор и автор на музика Костадин Генчев навърши 55 години. Това бе повод в едно от изданията на предаването "Портрети" да се потопим в красивия му музикален свят и да поговорим за творческия му път. А той е богат и както самият Костадин се изразява доста "шарен": "Роден съм в Габрово и всъщност първо започнах не..

публикувано на 24.01.25 в 09:15

15 години квартет "Светоглас"

"Светоглас" е първата българска мъжка вокална формация за старинна полифонична музика. Основана е през 2009 година, като нейната цел е многогласно пресъздаване на българската фолклорна и църковна музика. Изпълненията на формацията винаги будят възхищение и удивление в слушателите, но наравно с това, те са и еталон за майсторско музициране.

публикувано на 23.01.25 в 09:10

Bulgar Klezmer Band с концерти и творчески работилници в София

Първият клезмер оркестър в България има богат опит в различни музикални стилове, но страстта на музикантите към традиционната клезмер музика (музиката на ашкеназките евреи от Източна Европа) е онова, което ги обединява.  Създадена през септември 2022 г., групата прави първите си концерти на различни култови места в града и така се превръща в първата..

публикувано на 21.01.25 в 16:45

Най-важно е да се правят концерти за младите

Боян Виденов е роден в София, в семейство на музиканти. Напуска родината съвсем малък и получава завидно европейско музикално образование. На 23 години основава Манхаймската филхармония – оркестър за обучение на млади професионалисти от цяла Европа, които искат да продължат кариерата си в престижните оркестри. През 2019 основава платформата за..

публикувано на 21.01.25 в 14:50