Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Дни на японската култура в България – какво да очакваме?

| обновено на 11.09.23 в 11:31

34-ото издание на "Дните на Японската Култура в България" привлича вниманието на българската публика с богата програма, която обхваща различни аспекти на японската култура. Събитието представя на аудиторията разнообразие от изкуства и традиции от Страната на изгряващото слънце, включително хайко, икебана, калиграфия, модерно изкуство, кино и музика.

За да разберем повече за програмата и събитията, свързани с "Дните на Японската Култура в България", направихме интервю с Кенто Мураки, културен аташе в дипломатическата мисия на Япония в България. Той сподели, че събитието е в продължение на три месеца, започвайки през септември и завършвайки през ноември.

Градовете, в които ще се проведат активности, включват София, Варна, Ловеч, Бургас, Стара Загора и Велико Търново, позволявайки на хората в различни части на страната да се докоснат до богатството на японската култура.

Общо 19 културни събития ще обогатят тазгодишната програма на "Дните на Японската Култура", представяйки както традиционни, така и съвременни аспекти на японската култура. Това събитие предоставя възможност на българската публика да се запознае с богатството и разнообразието на японската наследствена култура.

"Програмата е разнообразна и забавна, и се надяваме, че всички, които се интересуват от Япония и нейната култура, ще намерят нещо за себе си“, сподели в ефира на предаването г-н Мураки.

Любителите на японската култура и всички, които искат да се потопят в този уникален свят, имат възможността да се насладят на богата и разнообразна програма през "Дните на Японската Култура в България". За да научите повече за акцентите в програмата и интересните събития, предоставени от Кенто Мураки, може да чуете интервюто в звуковия файл приложен към тази статия.

Не пропускайте възможността да се потопите в магията на Япония, без да напускате България, по време на тазгодишните "Дни на Японската Култура". 

Чуйте разговора в звуковия файл. 

Снимки: БНР,
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Адв. Александър Кашъмов

Адвокатите трябва да спират опитите за промяна на Конституцията

За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..

обновено на 21.11.24 в 11:45

Политика и психично здраве: нов поглед в списание "dВЕРСИЯ"

Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..

обновено на 21.11.24 в 11:17

Архитектурната критика извън "ехо стаята": Разговор с арх. Анета Василева

В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..

обновено на 21.11.24 в 10:46

Четвърти роман на тримата мъже зад името Кармен Мола

В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..

обновено на 21.11.24 в 09:36

"Магнит" – ново пространство за еко-социално общуване

Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..

публикувано на 21.11.24 в 09:12