Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Денчо Минев, кмет на Трявна:

Каня българските двойки да сключат брак тук!

6
Денчо Минев, кмет на Община Трявна, и съпругата му Красимира Цанева
Снимка: Димитър Ганев

Хората, които посещават Трявна като туристи, се връщат отново и отново. "Има тревненска магия!", казва Денчо Минев, кмет на Община Трявна, по време на гостуването в "Семейно радио" заедно със съпругата си Красимира Цанева.


"Старите трябва да отглеждат поколението на младите", вярва новият кмет на Трявна. Неслучайно двамата с Красимира избират родния град за място на съвместния си живот, където отглеждат и децата си. Личният им пример и вярата в семейните традиции са част от ключа към успеха на Минев и на последните местни избори. Така избирателите му се доверяват за кметския мандат, който е първи за него.


Предимствата да отглеждаш деца в малкия град са безспорни, вярва Денчо Минев – детски градини с добри педагози, семейни ценности и здрави родови връзки. Кметът на Трявна знае, че общността в малкия град е важен ключ към просперирането му, задържането и реализацията на младите хора. Самият той се изгражда като личност и професионалист благодарение на тази общност.
Църквата „Свети Архангел Михаил“ в Трявна

"В личен план лесно се справям с отговорностите за семейството, но като кмет разбирам, че предизвикателството е най-вече пред реализацията на младите хора в малките общини", казва Минев. Заедно с Общинския съвет и екипа си очаква прилагането на нова политика по отношение на семействата и задържането на младите хора в общината. Смята, че това може да се осъществи не само чрез изолирани финансови механизми, но най-вече с култура, образование и връзка с историята и уникалния дух на Трявна. Младият кмет прави аналог с времето на Петко Р. Славейков, който вижда в тревненци стремеж към образование, както и подчертава, че в Трявна са живели и живеят предприемчиви българи.

Общината в Трявна
И не на последно място – тревненската магия привлича и може да привлече все повече двойки от България и света да сключат брак именно в Трявна. Защо и как – чуйте още в звуковия файл. 


Снимки: Димитър Ганев

По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Творба от изложбата

Художници даряват картините си, за да помогнат на талантливи студенти

В новия брой на рубриката "Културен код" на предаването "Terra Култура" бе представена уникалната инициатива "Изкуство в помощ на изкуството". Този благотворителен проект е замислен и организиран от преподавателя по живопис в Националната художествена академия, главен асистент д-р Юлиан Станкулов , който е и инициатор на идеята. Изложбата, част от..

обновено на 13.05.24 в 13:23

Български ученици ще създават филми за климатичните промени

В рубриката "Времето на редактора" на предаването "Нашият ден" беше представен интересен проект, в който български ученици се включват активно в борбата с климатичните промени. Институт Сервантес София, в сътрудничество с други членове на клъстер EUNIC-България, стартира инициативата "Научи, разкажи, заснеми", продължаваща няколко месеца в градовете..

обновено на 13.05.24 в 12:35

Гражданската инициатива "Княжевецъ"

"Княжевецъ" е гражданска инициатива, която се бори за опазването на Княжевската минерална баня и културното наследство на водата. Любо Стефанов споделя в "Terra Култура" новини от последната кръгла маса, обсъждаща съдбата на сградата. По думите на Стефанов ситуацията не е розова. " Според Общия устройствен план Княжевската минерална трябва..

публикувано на 13.05.24 в 12:07
Петър Ганев

13 май: Ден на данъчната свобода – символичен, но доколко?

В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" дискусията се съсредоточава върху отбелязването на Деня на данъчната свобода в България. Тази година, след 134 дни на работа изключително в полза на държавния бюджет, 13 май е определен като символичната дата , на която гражданите номинално започват да работят за себе си. Петър Ганев , икономист..

обновено на 13.05.24 в 10:42

111 години от откриването на Централната минерална баня в София

На 13 май 1913 година е открита сградата на Централната минерална баня в София , построена по проект на архитектите Фридрих Грюнангер и Петко Момчилов. За бурната история на тази историческа сграда в "Нашият ден" разговаряме с арх. Петър Диков – председател на УС на СБА и бивш главен архитект на София. В своята книга "Малки софийски истории"..

публикувано на 13.05.24 в 10:15