Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Денчо Минев, кмет на Трявна:

Каня българските двойки да сключат брак тук!

6
Денчо Минев, кмет на Община Трявна, и съпругата му Красимира Цанева
Снимка: Димитър Ганев

Хората, които посещават Трявна като туристи, се връщат отново и отново. "Има тревненска магия!", казва Денчо Минев, кмет на Община Трявна, по време на гостуването в "Семейно радио" заедно със съпругата си Красимира Цанева.


"Старите трябва да отглеждат поколението на младите", вярва новият кмет на Трявна. Неслучайно двамата с Красимира избират родния град за място на съвместния си живот, където отглеждат и децата си. Личният им пример и вярата в семейните традиции са част от ключа към успеха на Минев и на последните местни избори. Така избирателите му се доверяват за кметския мандат, който е първи за него.


Предимствата да отглеждаш деца в малкия град са безспорни, вярва Денчо Минев – детски градини с добри педагози, семейни ценности и здрави родови връзки. Кметът на Трявна знае, че общността в малкия град е важен ключ към просперирането му, задържането и реализацията на младите хора. Самият той се изгражда като личност и професионалист благодарение на тази общност.
Църквата „Свети Архангел Михаил“ в Трявна

"В личен план лесно се справям с отговорностите за семейството, но като кмет разбирам, че предизвикателството е най-вече пред реализацията на младите хора в малките общини", казва Минев. Заедно с Общинския съвет и екипа си очаква прилагането на нова политика по отношение на семействата и задържането на младите хора в общината. Смята, че това може да се осъществи не само чрез изолирани финансови механизми, но най-вече с култура, образование и връзка с историята и уникалния дух на Трявна. Младият кмет прави аналог с времето на Петко Р. Славейков, който вижда в тревненци стремеж към образование, както и подчертава, че в Трявна са живели и живеят предприемчиви българи.

Общината в Трявна
И не на последно място – тревненската магия привлича и може да привлече все повече двойки от България и света да сключат брак именно в Трявна. Защо и как – чуйте още в звуковия файл. 


Снимки: Димитър Ганев

По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Антон Митов и Михаела де ла Русо

Антон Митов представя: Аржентинското танго на Михаела де ла Русо

Михаела де ла Русо, всъщност, е музикалният редактор на предаването Михаела Колева, която наскоро се завърна от кратко пътешествие в Аржентина. Как се стига до латиноамериканската страна? Здравеопазването в Аржентина и мъдрецът на Михаела. Конят – "естествен метод за превоз" и какво прави той, докато пиеш кафе. От Сан Хуан до Сан Луис – какво..

публикувано на 03.02.25 в 12:11
 Йорданка и Ники Цветанови

Родителството е отговорност

Да имаш деца – това е подарък от Бог и е прекрасна възможност да израстваш и в личен план. Няма друго нещо, което да може да помогне повече на един мъж и една жена да се изграждат повече, отколкото да имат деца, твърдят Йорданка и Ники Цветанови, създатели на бранда "Мама знае". Всяко дете има дарби, таланти и мисия, а вашата задача, като..

публикувано на 03.02.25 в 11:35

Спасете храната, спестете пари: Как работи FoodObox

В рамките на рубриката "Зелените новатори на България" ви представяме Джейн Димитрова – един от съоснователите на FoodObox, първото българско мобилно приложение, което дава възможност на хората да намират висококачествена храна на достъпна цена. Идеята зад FoodObox е да свързва ресторанти, сладкарници, заведения за бързо хранене и пекарни, които..

обновено на 03.02.25 в 10:34

Град, индустрия, екосистема

На 3 февруари в пространството за съвременно изкуство и изследвания Swimming Pool от 18:30 ч. ще се състои публична лекция на тема "Фабриката днес: Пресечни точки между глобалната индустрия и локалния контекст в Индустриален парк Куклен". Гост в "Нашият ден" е Ина Вълканова , архитект и урбанист, създател на платформата "Градоскоп", насочена..

публикувано на 03.02.25 в 10:26
ПП

ПП "Златни пясъци" – от 1943 година до днес

На 3 февруари 1943 година е открит най-малкият природен парк в България ПП "Златни пясъци" в местността около Аладжа манастир. Директорът на ПП "Златни пясъци" Даринка Сарова запознава слушателите на "Нашият ден" с историята и природното богатство на защитената местност. През 1915 година Народното събрание отстъпва на Община Варна за..

публикувано на 03.02.25 в 09:35