На 17 май, петък , от 19:00 ч. на сцената на Младежки театър "Николай Бинев" в София ще бъде представен танцовият спектакъл RGB.
RGB е повече от танцово представление, това е спектакъл, който обединява танц, визуални изкуства, светлинни картини и звукова среда.
Магията на светлината е основният вдъхновител на хореографите и танцьорите в спектакъла. Името RGB се свързва с основните цветове от видимия спектър на светлината – червено (Red), зелено (Green) и синьо (Blue).
RGB е вълшебно пътуване в света на светлината, цветовете и звука, където всяка стъпка на танцьорите разказва история.
Организатор на събитието е The Center – училище за танци и модерна култура с мрежа от зали в градовете: София, Варна, Пловдив, Русе и Велико Търново. Училището има над 22-годишна история, създадени са над 30 танцови спектакъла и 4 театрални постановки. Участват в различни мултижанрови проекти, между които са тези с Варненския драматичен театър "Стоян Бъчваров"; благотворителни кампании за UNICEF, както и инициативи за деца със специални потребности. The Center е основен партньор и съорганизатор на най-големия международен танцов лагер на балканския полуостров OMG Dance Camp за 2017 и 2018, с повече от 350 участници.
Танцьорите и хореографите от The Center, които са на възраст между 15 и 23 години, са не просто изпълнители – те са посланици на съвременното изкуство.
Танцовият спектакъл RGB се реализира с подкрепа на Национален фонд "Култура".
Димитрина Кюркчиева разговаря в "Артефир" с режисьора на спектакъла Георги Енчев – чуйте повече от звуковия файл.
Информация и снимки – The Center
Спектакълът "Една нощ в двореца "ще се състои на 8 август в Балчик. Дворецът в Балчик ще се превърне в естествен декор на завладяващата история на неговата основателка – кралица Мария Единбургска, в чест на 150-годишнината от рождението ѝ. Морската сцена ще оживее с авторски композиции и класически произведения на плеяда виртуозни български..
Какви са предизвикателствата пред чуждите издателства и българските автори, за да може българската литература да се популяризира в чужбина – разговор в "Нашият ден" с Гергана Панчева от Литературна агенция "София”. Повод за срещата в ефир е програма "Преводи" на НФК, която вече е отворена за кандидатстване. Литературна агенция "София"..
Днес от 16.30 ч. в Художествена галерия "Кирил Петров" в Монтана ще бъде открита изложбата живопис "Портрет" с гост-автор Пламен Овчаров. Експозицията включва подбрани портрети, създадени в различни периоди от творчеството на художника. Със своя характерен стил и дълбок психологизъм, Овчаров представя фигурата на човека в многопластова светлина –..
В сърцето на Родопите, край язовир "Голям Беглик", отново се провежда обичаният семеен къмпинг фестивал "Беглика Фест". Събитието, което ще продължи до 10 август, традиционно събира хора от цялата страна за няколко дни, посветени на природа, изкуство, устойчив начин на живот и общностно преживяване. Фестивалът предлага разнообразна програма – музика..
Днес в родопското село Триград, община Девин, ще се проведе възпроизвеждане на един старинен местен обичай – "Среде лято паяне на китките". Инициативата се организира от Читалище "Изгрев 1936 г." и събира жители и гости на селото, за да си припомнят традициите на предците. "Преди много години нашите прадеди, след тежкия си труд, са създали този..
Тази година в програмата на Банско джаз фестивал се открояват няколко забележителни "първи пъти" – легенди на джаза, които по една или друга причина не са..
На девети август в единствената ъндърграунд галерия в град Шабла, "Мазето на Баба Васа" ще бъде открита "Столове и валута". Автори са двама артисти..
Днес в родопското село Триград, община Девин, ще се проведе възпроизвеждане на един старинен местен обичай – "Среде лято паяне на китките". Инициативата се..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg