Думата във фокус на това издание на "Гласът на времето" е "машина". Машина, като пропагандата срещу ЕС с 400 000 публикации. Машина, като машините за гласуване. Машина, като инструментът за общуване между човек и изкуствен интелект.
В дискусията участват Вероника Димитрова, социолог и участник в изследването на роботизирани сайтове и ботове, които атакуват България и ЕС с над 1000 публикации дневно през изминалата година, Жоро Пенчев, Никола Тулечки и Стоил Цицелков от "Обединение за честни избори", както и медийния експерт Георги Лозанов.
Чуйте интересната дискусия около думата "машина" в навечерието на изборите за български и европейски парламент.
Преди дни фотографът Евелин Добрев откри своята трета самостоятелна изложба тук в Бургас, точно в пространството на Регионалната библиотека, която е и наш домакин в момента. Той показва 14 кадъра от Филипините и Бургас и беше е гост в студиото ни в Бургас. В Бургас стартира второто издание на Черноморския литературен форум Експозицията е..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Гергана Желязкова, Бургас: Група собственици сме закупили апартаменти в сграда, която още не е въведена в експлоатация. Фирмата-изпълнител на строителството е натрупала задължения около 5000 лв. за електроенергия, като партидата е на..
В рубриката "Разговорът" на БНР гостува Диана Саватева – заместник-кмет по култура на Община Бургас. Поводът за разговора е кандидатурата на града за Европейска столица на културата през 2032 г. В Бургас стартира второто издание на Черноморския литературен форум Саватева подчерта, че в основата на културната стратегия на Бургас стои стремежът..
Кои са новите промени в Закона за медиация и ГПК, които минаха през МС и ще бъдат внесени в Народното събрание? Кои са положителните аспекти на законопроекта и институциализирането на процедурата на медиацията. Самата идея в ГПК да се въведе изискването за медиация е много положителна. Обществото агресира, непрекъснато се разделя и противопоставя,..
Днес в "Мигранти с таланти" ви представяме Василис Ксиполиас. Той е от Атина, Гърция, но живее в България вече 25 години с известно прекъсване. Дипломира се в областта на маркетинга и получава MBA от Университета на Бриджпорт в Съединените щати. До 2013 г. работи в сферата на маркетинговите комуникации, включително управлява собствена компания в..
Дългогодишният водещ на обичаното предаване "Нощен хоризонт" Румен Стоичков е автор на книгите "Преди забравата“, "Из стръмнините на България", "Някъде..
На 6 юни от 18.30 часа в Altarium.bg – пространство за личностно развитие, езотерика и себепознание на ул. "Г. С. Раковски" 205 в столицата ще се открие..
В Художествена галерия - Добрич вече тече международната изложба "Хартията – споделено пътуване", която е част от проект "30 години "Хартията". Тя може да..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg