Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Вече има българска информационна платформа за подсладителите

Снимка: Pixabay

Е-sladko е първата българска информационна платформа за подсладителите. Елисавета Котова, председател на Асоциация на децата с диабет, запознава слушателите на "Lege Artis" с възможностите на новия информационен портал.

Много хора смятат, че неограничената консумация на подсладители е безвредна и не знаят кога и как трябва да се използват този тип добавки. По думите на Котова тази платформа дава възможност на всеки човек да разбере как точно се употребява и консумира даден подсладител. Сайтът разполага и с калкулатор, изчисляващ препоръчителния дневен прием на сладко, съобразен с теглото на всеки потребител.

Информацията в сайта е достоверна, полезна и подходяща за хора, които трябва да следят ежедневния си прием на подсладители. Разбира се, е необходима и лична консултация с лекар специалист, изтъква Котова.

Това, че даден продукт е с подсладител, не означава, че може да се консумира неограничено. Има и други съставки, които влияят на теглото и здравето на човек, предупреждава Котова.

Информационната платформа Е-sladko можете да намерите тук.

Повече по темата чуйте в звуковия файл: 


По публикацията работи: Бисерка Граматикова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пъстър свят

Светът на Силвия Абрашева от Пловдив е пъстър и следователно пъстър е светът и на всички онези, които носят облеклата и ползват аксесоарите и предметите за бита, които Силвия шие в малкото си ателие в пловдивския квартал "Тракия". Освен шивач и дизайнер на кройките, Силвия е и дизайнер на десените, които отпечатва на бял плат. И всичко това..

публикувано на 21.06.24 в 17:15
Георги Ганев

Борисов и Пеевски не са евроатлантици – борят се за свят, обратен на върховенството на закона

Тази седмица се навършват 10 години от фалита на КТБ – Корпоративна търговска банка. Три години по-късно през 2017-а излезе книгата "Държавата КТБ" на разследващите журналисти Зорница Маркова, Росен Босев, Николай Стоянов и други колеги. Книгата бе част от проекта "КТБ: какво се случи?", чийто ръководител бе Георги Ганев , икономист, програмен..

публикувано на 21.06.24 в 16:30
адв. Елка Пороминска (вдясно) и Анелия Торошанова

Асоциацията за жените адвокати става на 10 години

Асоциацията за жените адвокати чества своя 10-годишен юбилей. За това време тя работи в няколко основни насоки –  Защита срещу насилието  (в частност срещу домашното насилие);  Електронно правосъдие ; професионално и духовно развитие на членовете. Целите на Асоциацията са разнородни, но могат лесно да се трансформират в помощ и защита на българските..

публикувано на 21.06.24 в 15:20

След унищожителната градушка: как се справят жителите на Шипка?

В рубриката "Темите на деня" ще представим живота на жителите на град Шипка след разрушителната градушка и поройния дъжд. Ще разгледаме нанесените щети и как ще бъде възстановена "Чирпанлиевата къща" - паметник на културата от местно значение и една от малкото запазени възрожденски къщи в Шипка. Разговаряхме с Татяна Косекова, председател на..

обновено на 21.06.24 в 13:05
Анелия Торошанова и Тодор Тодоров

Трябва ли да се премахне следствената тайна?

Трябва ли а се премахне следствената тайна? Тази следствена тайна свещена крава ли е? Ние трябва ли да я пазим, или може да я погазим? Това е темата на предаването "Законът и Темида".  Тодор Тодоров , криминалист и графолог, консултант на "Законът и Темида", коментира: Колко е важна следствената тайна "Следствената тайна се извежда от понятието..

публикувано на 21.06.24 в 12:35