Ивелина Иванова има художествено образование живопис и стенопис, пътувала е по финансирани студентски програми в Испания, Италия, Русия и е следвала в тамошни университети. За себе си казва, че тези образователни възможности са дооформили нейния художествен и естетически поглед към изкуството.
Първите ѝ колективни и самостоятелни изложби са били в Испания и Италия, където се е представяла с картини на международни арт изложения, като член на Асоциацията на испанските художници и скулптори.
"За моя творчески път, мога да говоря много, минала съм през много и различни етапи и всеки беше полезен за мен. Последните няколко години се фокусирам върху живописта, стремя се да създам собствен стил и да бъда разпознаваема като автор, сега ми предстои да надграждам.", каза художничката в ефира на "Домът на музите".
"Вдъхновявам се от всяко едно нещо."
"Цветът е важен в картините и в живота ми, обичам контрастни цветове."
Ивелина споделя, че обожава и скулптурата, която е изучавала до 12 клас, но и музиката не ѝ е чужда и с удоволствие пее през последните 10 години.
"Със сигурност музиката е част от живота ми и ще продължавам да се развивам.", допълва Ивелина.
Изложбата "В свои води" може да се види до края на месец юни в галерия "ГРАФИчно" на ул. "Цар Самуил" в София.
Снимки: личен архив на Ивелина Иванова
В епизод 586 "Трамвай по желание" представя на своята публика прочутия в САЩ и по света български художник Рос Росин. Конкретен повод за вниманието към известния българин е новият документален филм на мексиканския режисьор Октавио Майя Роча "Butterflies on Everest" ("Пеперуди на Еверест"), който се фокусира върху последното артистично..
Книгата "Славянски свят. Фрайбургски лекции 1923/1924 г." с лекции на Иван Шишманов (1862-1928) излезе скоро на български език, след като в Германия се появи на немски през 2023 година. Съставители на тома са Елизабет Шоре и Румяна Конева. Те дешифрират и възпроизвеждат четените от Шишманов лекции на немски език във Фрайбургския университет..
"Кой бачка сега! Разкриване на невидимото: труд, несигурност и изкуство" е изложба, която разглежда неуморната отдаденост, постоянство и усилия, които определят както труда, така и творчеството. Продуцент е Рада Дечева, а куратор Алесандро Винчентели. В контекста на несигурни и алтернативни форми на работа бачкането въплъщава спектър от труд,..
Оценена високо както в Испания, така и извън нея, "Войници от Саламин" е книга за историческата памет , за победените герои, забравени в дълбините на историята, за прозрението, че Гражданската война, нещо толкова далечно за днешното поколение, колкото е битката при Саламин, не е минало, а едно от измеренията на настоящето, за отговорността към..
На 8 април в Националния исторически музей в София се откри изложбата "През призмата на границите – Епизод 2: Художествени пътувания между България, Гърция и Турция" с куратори Катя Ангелова, Марион Оберхофер и Ангелика Буртшер. Произведенията в нея изследват живота, историята и травмите около най-югоизточната граница на ЕС и често сами стоят на..
Как да отразяваме човешки трагедии и смърт, коментира в рубриката "Въпреки мрежата" в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Жана Попова ,..
Филмът "Лимонов" на Кирил Серебренников вече може да бъде гледан в кината у нас. Киноразказът е базиран на биографичната книга, написана от Еманюел..
Книгата "Славянски свят. Фрайбургски лекции 1923/1924 г." с лекции на Иван Шишманов (1862-1928) излезе скоро на български език, след като в Германия се..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg