Провалът като стъпало към успеха разглежда и третото издание на Master The Failure, което предстои на 16 юли. За грешките, уроците и самоусъвършенстването – разговор в "Нашият ден" с Анна Грозданова, организатор на събитието.
Грозданова завършва специалност "Хотелиерство и туризъм" в Кипър, след което разработва успешни заведения в София и по Черноморието. Следват няколко фалита, бърнаут, емоционален срив. Осъзнавайки, че ние не сме това, което мислим, а това, което избираме да направим, Грозданова постепенно се мотивира да смени посоката на развитие – от нощния живот навън към вътрешния свят. Днес тя е инструктор по метода "Вим Хоф" и организатор на събитията Master The Failure.
На сцената си Master The Failure канят хора от различни професионални сфери – предприемачи, хора от корпоративния свят, артисти, писатели, IТ, ресторантьори, НПО организации и др., които разказват действителни истории за техните професионални неуспехи и изводите, които са си направили. Форматът е познат на публиката и под първото си име Fuck up nights, разказва Грозданова.
На 16 юли своите истории ще споделят футболният треньор Христо Янев, Русина Тодорова, бивш собственик на рекламна агенция, както и Петко Карамочев, специалист в IT сектора.
Още за предизвикателствата като част от живота и няколко вдъхновяващи примера – чуйте в звуковия файл:
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, разяснява предоставянето на П РАВНА ПОМОЩ от адвокат на граждани, които са със затруднено материално положение, за защита пред съд и извън съда. В Закона за правната помощ и Гражданския..
Отново конституционни ребуси... Има ли срок, в който да се избере председател на 51-вото Народно събрание? Докога може да продължи първото заседание на парламента? Гост на "Законът и Темида" е д-р Орлин Колев – консултант на предаването, експерт по конституционно право, преподавател в Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски" – коментира..
В навечерието на Деня на народните будители – 1 ноември Центърът за славяно-византийски проучвания "Проф. Иван Дуйчев" към Софийския университет получи ценен дар – средновековен славянски ръкопис от края на XVI век. Дарението е направено от д-р Румен Манов, дългогодишен благодетел на центъра и всеотдаен събирач на българското културно наследство...
През 2025 г. се навършват 225 години от рождението на легендарния български майстор-строител Колю Фичето. По този повод в Дряново, родния му град, ще се проведе мащабна културна програма, която ще продължи през цялата година. За нея разказа Иван Христов, директор на Историческия музей в Дряново, в ефира на "Нашият ден". Иван Христов обясни, че..
През 2024 г. излезе от печат научният сборник "Белетристиката в архивите. Подборът на факти и документи в научното изследване", издаден от Издателски център "Боян Пенев" в София. Изданието представлява разширена версия на докладите, представени на едноименната конференция, проведена през 2023 г. Сборникът е плод на сътрудничеството между екипа на..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
"Опитвам се да правя хубава музика и не искам да слагам някакви ограничения и знаци" – думи на пианиста, композитор, аранжор и диригент Ангел Заберски...
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg