Провалът като стъпало към успеха разглежда и третото издание на Master The Failure, което предстои на 16 юли. За грешките, уроците и самоусъвършенстването – разговор в "Нашият ден" с Анна Грозданова, организатор на събитието.
Грозданова завършва специалност "Хотелиерство и туризъм" в Кипър, след което разработва успешни заведения в София и по Черноморието. Следват няколко фалита, бърнаут, емоционален срив. Осъзнавайки, че ние не сме това, което мислим, а това, което избираме да направим, Грозданова постепенно се мотивира да смени посоката на развитие – от нощния живот навън към вътрешния свят. Днес тя е инструктор по метода "Вим Хоф" и организатор на събитията Master The Failure.
На сцената си Master The Failure канят хора от различни професионални сфери – предприемачи, хора от корпоративния свят, артисти, писатели, IТ, ресторантьори, НПО организации и др., които разказват действителни истории за техните професионални неуспехи и изводите, които са си направили. Форматът е познат на публиката и под първото си име Fuck up nights, разказва Грозданова.
На 16 юли своите истории ще споделят футболният треньор Христо Янев, Русина Тодорова, бивш собственик на рекламна агенция, както и Петко Карамочев, специалист в IT сектора.
Още за предизвикателствата като част от живота и няколко вдъхновяващи примера – чуйте в звуковия файл:
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg