Какво е "геймификация в образованието", как подобрява учебния процес и стимулира креативността на учениците – за това е разговорът в "Нашият ден" с Хелиана Велинова, която е в основата на предстоящия форум "Game Dev Day – експо и конференция".
Форумът се организира за втора поредна година от Sofia Game Night и сдружение "Възможности без граници" с подкрепата на ЕС. Събитието ще включва лекционна част и изложение, където ще бъдат представени видео, мобилни, VR игри, настолни и образователни игри, както идруги интересни проекти.
Игровизацията в образованието се отнася до включването на игрови елементи в образователния процес, уточнява Велинова и запознава слушателите с акцентите в лекционната програма на форума.
Първата лекция е посветена на темата "Игровизация в образованието – иновация и добър стар познайник".
Доказано е, че игровите модели повишават способностите за запаметяване и повишават вниманието. Подобен ефективен метод е и сугестопедията, пояснява Велинова.
Тъй като младите хора в момента са в интернет, образователните игри могат освен аналогови да бъдат и дигитални, казва Велинова и посочва, че в момента съществуват много платформи за учене.
Игровизацията в образованието не само улеснява трупането на знания, но и позволява на учениците да правят грешни избори, да губят в безопасна среда, по думите на Велинова.
"Game Dev Day – експо и конференция" предстои на 2 ноември в "Чистилището".
Участието във форума е безплатно, като се изисква предварителна регистрация тук.
Повече по темата чуйте в звуковия файл:
Семейството Тони и Надежда Йорданови от Мездра са собственици на млада винарна тип "шато" в близост до града. Любовта към виното е първият импулс на Тони Йорданов да прави вино и дълги години това занимание е само хоби, финансирано от другите дейности на семейството – зеленчукова ферма, хотел в гр. Мездра, създаване и управление на ВЕЦ. Днес..
Неделното евангелско четиво за Петата неделя от Великия пост на пръв поглед няма нищо общо с честваната на този ден светица — преподобна Мария Египетска. Вгледаме ли се обаче по-обстойно ще намерим един общ елемент. И в текста от св. евангелист Марк, и в житието на светицата са разкрити човешките слабости. Заедно с доц. Венцислав Каравълчев,..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо техните съдебни системи са причината, за да излязат хората на улиците . Когато една съдебна система е превзета, можем да видим как може да бъде използвана. В Турция, например, една журналистка, с..
Село Глава се намира в община Червен бряг, плевенска област. Селото е създадено в края на XIV в. и носи името от това време. Една от легендите за името е, че поради благоприятните условия в местността, хората изкарвали на паша добитъка си там и поставили на кол череп на животно, който да служи като ориентир. Главата на животното се превърнала в..
В разговор с Ивайло Стефанов за предаването "Аларма" по Програма "Христо Ботев", Виктор Лилов, правозащитник и издател говори обстойно за случаят на саудитския дисидент и журналист Абдулрахман Ал-Халиди, намиращ се вече четвърта година затворен в центъра за задържане на чужденци в софийският квартал Бусманци. Абдулрахман Ал-Халиди е дисидент и..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо..
В Националната библиотека се откриват две изложби, с които се отбелязват 1140 години от успението на св. Методий . Част от експонатите в "Азбука и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg