На 21 октомври 2024 г. фондация "За Нашите Деца" за 15-и път ще проведе най-голямото си благотворително събитие – "Вечер на добродетелите", от 19:00 ч. в Sofia Event Center.
В рубриката "Разговорът" обсъдихме предстоящото събитие. Този път то ще се проведе под мотото "Криле и корени". За каузата и значимостта на фондацията, както и за програмата на събитието, говорихме в ефира на "Нашият ден" с Василена Найденова, експерт партньорства и социална ангажираност в иницативата.
Тя сподели: "Кръстихме събитието "Криле и корени" като олицетворение на това, че всяко дете се нуждае от символични корени, които да го накарат да се почувства принадлежащо към своето семейство и среда, и това да му даде стабилност да се развива."
Събитието ще събере около 300 гости и ще включва над 50 изпълнители. "В началото на вечерта ще има артистична програма, след което ще проведем благотворително наддаване. Благодарение на миналогодишното издание успяхме да наберем 260 000 лева и подкрепихме над 3000 деца и техните семейства."
В предаването Найденова подчерта също важността на подкрепата на хората, които посещават събитието всяка година: "На това събитие идват хора, които са ангажирани с нашето бъдеще и бъдещето на нашите деца. Това е като да събереш семейство от единомислещи хора, които вярват в нашите цели."
По нейните думи участниците са с разнообразен професионален профил – артисти, бизнесмени, дипломати, представители на изпълнителната власт. Според нея: "Бизнесът сякаш все повече припознава нашата мисия. Всеки един човек е обвързан с другите, и когато има едно страдащо дете, това рефлектира върху животите на всички."
Най-голямата мечта на фондацията е всяко дете в България да живее в среда, която му предоставя всички необходими емоционални и материални ресурси за развитие. "Основната ни мечта е всяко дете в България да живее в среда, която му дава всички необходими ресурси, за да развие всичките си заложби."
Тя подчерта, че макар социалният статус често да е причина за липсата на грижа, има и семейства с нисък социален статус, които са "прекрасни родители". Според нея: "Истината е някъде по средата. Виждаме много деца, които живеят в бедност или са в риск от бедност, което неизбежно води до липса на качествено образование и недостатъчно здравословна храна."
Найденова наблегна и на важността на ранната детска интервенция: "Ранната детска интервенция е изключително важна. В периода от нула месеца до три години е много важно да се установи, ако едно дете има нужда от допълнителна подкрепа." Според нея тази подкрепа идва чрез работата със семействата, като специалистите обучават родителите как да помагат на своите деца в преодоляването на различни трудности.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Броени дни след 24-тия благотворителен Виенски бал в София, в "Моето семейство" гостуват продуцентът и режисьор проф. д. и. Румен Нейков и съпругата му Мария. София застава елегантно и уверено на световната карта на виенските балове благодарение и на семейство Нейкови. Отзвукът и посланията от Виенския бал в българската столица остават..
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..
Кристина и Нено Костови живеят в София, а фермата им за култивирани боровинки е в с. Осетеново до Калофер. Съвременните технологии им позволяват да контролират поливането и подхранването на растенията, сред които сортовото разнообразие е доволно богато. И Нено, и Кристина работят в IT сектора и работата им позволява да са гъвкави и да..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..
Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg