Ивайло Петров е млад и много деен човек, носител на много награди и отличия, включително и на именната стипендия "Джон Атанасов" на фондация "Еврика". Защо обаче определям Ивайло Петров като много деен човек? Защото дори в момента той завършва две магистратури – една в Техническия университет във Варна, но в същото време учи магистратура и в Икономическия университет в морската столица. С Ивайло говорим за мотивацията му да се развива, за възможността да работи в една много динамична сфера, но и за плановете му за бъдещето.
"Виждам себе си като човек в бизнеса, който паралелно с това би преподавал в университета и би давал практически знания на студентите", казва Ивайло Петров, който споделя, че плановете му включват да продължи образованието си и да запише докторантура. Категоричен е, че иска да живее и да работи в България. "За да се развива страната ни и за да имаме едно хубаво бъдеще, задължително смятам, че трябва да се развиваме в България", допълва той. И бързо пояснява, че това не изключва възможността да трупа опит и на други места по света и после да се завръща в страната.
"Това че оставам тук, не означава, че задължително ще продължа цялото си образование тук. Участвал съм в три Еразъм програми в Германия, Словения и Унгария и видях по малко от всяка една от тези държави. И въпреки че това бяха краткосрочни програми, почерпих знания и опит от различните университети", разказва Ивайло.
А докато говорим за учителите и менторите, които е имал, Ивайло заявява, че спортът също помага за изграждането на характер. "Със сигурност мотивацията и желанието ми за развитие в голяма степен тръгнаха от спорта. Индивидуалните спортове ни учат на голяма дисциплина и ни показват как да следваме целта си", разказва Ивайло.
Малко повече от 80 стихотворения, няколко писма – до Мина, до Дора Габе, предсмъртните писма на поета до д-р Кръстев и Тодор Александров и част от автобиографията, която той диктува на Владимир Василев, са включени в двуезично издание, излязло наскоро във Франция. Избраното заглавие е на поетичната антология "Подир сенките на облаците", съставена от..
Започнаха великденските кампании в помощ на хора в нужда. Една от организациите, които се занимават с благотворителност в Перник и региона, е фондацията "Не си сам". Нейната мисия е да направи деня на нуждаещите се по-светъл и радостен с хранителни дарения и емоционална подкрепа. Гости в предаването "Другият до мен" бяха Евелина Димитрова –..
Поканихме за разговор проф. Мария Малинова, нашият неофициален консултант по акушерство и гинекология. В седмицата на Благовещение опитният специалист отправи полезни съвети към дамите от всички възрасти. Поставихме част от акцентите върху тежките диагнози като рака на яйчниците и на маточната шийка, ендометриозата, но основната сюжетна..
Конкурс за гимназисти, студенти, докторанти и краеведи обявиха от Центъра по българистика с Лекторат по български език, литература и култура при Мелитополския университет, Украйна. Това стана по време на ежегодните Дни на България, които Центърът организира в периода между 14 февруари, Успение Кирилово, и 11 март, рождената дата на Софроний..
Условията в космоса са много различни от тези на земята, при които ние се раждаме и живеем целия си живот и към които целият ни организъм е силно приспособен. Безтегловността е първият фактор, който е различен и с огромно значение за цялостното човешко здраве и физиологическите и психологически функции. Вторият фактор е изолацията в едно..
На Световния ден за информираност за аутизма бе проведен открит разговор за предизвикателствата, с които се сблъскват хората с аутизъм, както и за..
Готови ли сте за първия етиопски концерт в най-новата история на България? Ukandanz (или uKanDanZ , както често се изписва името им), една от..
На трети април независимата платформата ПУК и Гьоте институт организират поп-ъп изложба с книгите, номинирани за Dummy Award – една от най-важните..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg