С концерт-спектакъла "Стих, вокал и танц" се отбелязват 33 години специалност "Балетна педагогика" в Националната музикална академия "Панчо Владигеров".
В навечерието на събитието, което ще се състои на 1 февруари (събота) от 18 ч., в "Артефир" разговаряме с примабалерината и балетен педагог, доайен на българската балетна школа – доц. Калина Богоева.
Хореографите, работили по спектакъла, са Ангелина Гаврилова, Петя Колева – Вучов, Татяна Янева, Катерина Петрова, Джулия Ромеова, Светлин Ивелинов, Константина Ханджиева.
По думите на доц. Богоева почти 400 са завършилите специалността студенти и всички те са талантливи, умни и успешни.
"Аз имам 60-годишна практика и опит. Много добре преценявам младите и наистина за мен е удоволствие всяка среща с тях. Това са хора интересни, любознателни и най-вече отдадени на професията", казва балетният педагог.
Певците, които ще участват в концерта, са Габриела Йорданова от класа на проф. Николай Моцов и Христина Трайковска от класа на проф. д-р Иванка Нинова.
На рояла – Гергана Несторова.
Изпълнители: Катерина Петрова, Стефан Вучов, Йоанна Лашкова, Богдан Хараламбов Юлия Велева, Никол Каракостова, ученици от НУТИ – София.
Повече по темата чуйте в звуковия файл:
Сред десетките възможности да отбележим празника на детето в София можем да изберем и две различни анимационни програми. От 12.30 и от 16.00 часа в Дом на киното и от 14.45 и от 18.00 в Кино Одеон малки и големи могат да гледат "Кино по детски" – селекцията от съвременни анимационни филми, създадени от български артисти и озвучени на български език,..
В киносалона сте, светлините са загасени, рекламите са минали и сте в очакване филмът да започне. Кое е първото, което привлича сетивата ви? Статистиката тук не говори, но една немалка част от хората навярно биха казали, че е звукът, той най-бързо достига до ума на човек. Какво се случва обаче с тези от нас, за които животът се измерва с непрестанна..
Познаваме актрисата Ева Данаилова като едно от лицата на Народния театър "Иван Вазов", но преди няколко месеца тя избра да не живее вече в София, а в Русе, и сега е част от трупата на Драматичния театър "Сава Огнянов". Преди броени дни тя създаде в крайдунавския град ателие по актьорство за всички професии. Ателието се нарича "Ти си главният..
24 май събра няколко български неделни училища от южните райони на Германия, за да може българската общност да усети значението на този ден – особено когато българският език е ежедневна борба в чужда култура. Училища от областите Бавария и Баден-Вюртемберг създадоха автентична българска атмосфера, с която изучаващите български език в Германия показаха..
Текстът към изложбата "Високи гласове", открита в "Топлоцентрала" и в Националния музей "Земята и хората" до 31 май, започва така: "Десетилетията на човешки прогрес, технологичен напредък, научни открития, изобилие и нарастващ комфорт на живот родиха сякаш и безгранично консуматорство, катастрофална експлоатация на ресурси, психологически..
Политическите процеси в България коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Веселин Стойнев , автор в DW и заместник главен редактор на "Би..
Сред десетките възможности да отбележим празника на детето в София можем да изберем и две различни анимационни програми. От 12.30 и от 16.00 часа в Дом на..
Искането на президента за референдум за еврото и състоянието на българското правосъдие коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" правният..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg