Радослав Свирецов е пейзажен фотограф и архитект. Казва, че постоянно предизвиква себе си, за да открие скритите красоти на природата и градската среда.
"По-скоро съм човек, който обича да прекарва времето си извън града. Чувствам се добре в големия град, харесвам София и за мен тя е един от най-красивите градове на света. За някои хора София е шумна, мръсна и претъпкана, но напротив аз се чувствам тук себе си, като същевременно намирам удоволствие и в това да прекарвам време в природата, на палатка", разказва Радослав Свирецов, който снима предимно пейзажи.
Неговите фотографии са включвани в изложби в Европейския парламент в Страсбург, в Мароко, Германия, Норвегия, Исландия и много други страни. По думите му, фотографията е най-силното изразно средство, с което да предадем нашите мисли, чувства и послания на следващите поколения..
"Пътуването ми до Исландия го определям като връх в кариерата ми на фотограф, тъй като за тези петнайсет дни, през които останахме там, успях да видя вулканични пясъци, да ходя в пукнатините на глетчер, да снимаме северно сияние и вулкани. Там е друга планета. Това място те кара да се връщаш пак и пак, защото знаеш, че има какво да видиш", казва Радослав Свирецов.
Той споделя за своите пътувания и за това какви истории иска да разкаже чрез снимки. Едно от последните му пътувания е във Виетнам и а по думите му, страната е страхотно място за фотографите, не само заради богатството на цветове, но и заради богата култура.
Неотдавна легендарната ни световна рекордьорка и олимпийска медалистка в скока на височина Йорданка Благоева се завърна от Перу, след като непрекъснато пускаше снимки и разкази в социалните мрежи от дългото си и увлекателно пътуване. Тя толкова много е бродила по света, че беше неизбежно да я попитам Перу коя посетена поред държава поред ѝ е. Оказаха..
Насред силния шум от политически разпри темата за образованието също кънти в общественото пространство с канонада от следващи едно след друго предложения на МОН, които не изглежда да са подплатени с научни доводи, изследвания, дългосрочно планиране и обществено обсъждане, затова пък предизвикват разногласия, подозрения и тревога у хората, пряко..
Как е изглеждала селищната система по средните течения на Марица и Тунджа през периода на късната бронзова и ранната желязна епоха, изследва доктор Пламен Георгиев Разминават ли се археологическите открития с новите данни за населението у нас през периода на късната бронзова и ранната желязна епоха, изследва учен от БАН "Селищната система по средните..
С журналистката Мира Баджева споделихме едно приказно пътуване до Тайланд. Използвам думата приказно неслучайно, защото и двете имахме възможност да се почувстваме като истински принцеси, нагиздени с традиционни благороднически костюми. (Репортаж от това приключение ще чуете и прочетете съвсем скоро). Същевременно се потопихме в магията на..
В поредицата "За здравето" ни гостува проф. Христо Хинков – специалист по обществено здраве, здравно осигуряване и психиатрия. Поставихме медицинските акценти върху честите психични разстройства и аномалии, неврозите в различните възрасти, статута на психиатричните болници и центрове. В рамките на един общ философски диалог коментирахме кой..
Евроскептичните гласове казват, че гражданите ще обеднеят, ако бъде прието еврото у нас. Допълват, че България не е готова, че Европейският съюз е..
Село Долни Луковит се намира в община Искър, област Плевен и в него живеят около 1700 човека. На около един километър от селото е съществувало римско селище..
Вчера в зала "Райко Алексиев", СБХ пред многобройна публика беше открита изложбата на големия скулптор Павел Койчев – "Мъжки, женски, среден род,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg