Казват, че да си актьор не е лесно, да играеш себе си обаче – е още по-трудно, но и забавно. Четирима артисти чупят общо приетата матрица и излизат на сцената заедно, или поне донякъде, за да чуят зрителите техните откровения, абсурди, житейски ситуации,които всеки от нас е изпитвал, но не е казвал на глас. Без роли и без претенции.
Йоанна Темелкова, Неда Спасова, Мартин Димитров и Радослав Владимиров са част от това забавно откровение. Комедийното им шоу "Само ако знаеха", което след премиерата в София, ще се играе на 9 април в Плевен, припомня, че да се самоиронизираш е изкуство и говори много за един артист. Зрителите имат възможност да се идентифицират, а и да се уверят, че освен драматичните си роли в сериала "Братя", тези артисти са и истински комедианти.
"Първоначалната идея на целия екип беше стендъп, обаче ние сме много неопитни хора – ние, хората в този проект. Стендъпът предполага повече импровизация, повече диалог с публиката, което ние се опитваме да правим, но не така, както го правят истинските стендъп комедианти. Затова решихме да махнем от заглавието "стендъп", така че това е комедийно шоу с лични истории." – обясни Неда Спасова и добави – Радо Владимиров, един от колегите в екипа, се пошегува, че това представление трябваше да се казва "Само ако можеха", за да отговаря на това, че ние не можем да правим комедийно шоу."
Идеята за шоуто тръгва още от лятото и се заражда като сблъсък на мъже срещу жени – всеки разказва за своите неволи под претекста "Само ако знаеха". С времето обаче идеята се променя и темите стават още по-глобални.
Историите, разказни в представлението, са лични за всеки от актьорите, но са режисирани и редактирани от Георги Кючуков.
Следващото комедийното шоу на "Само ако знаеха" в София е на 15 май. Повече за него чуйте от Неда Спасова в звуковия файл.
Снимки: Валентин Петков и Кристина Ликова
В навечерието на Великден "Трамвай по желание" прави своята публика съпричастна на две кино възкресения. Режисьорът Олег Ковачев представя своите най-нови документални ленти, посветени на две от най-емблематичните за България личности от 20 век – Георги Астарухов и Димитър Списаревски. В който и клуб на футболния клуб "Левски" да влезете,..
Последното заглавие в репертоара на Драматично-куклен театър Враца е "Дванайсет разгневени мъже" от Реджиналд Роуз. Историята започва с това как един син пронизва баща си с нож. Дванайсет заседатели се опитват да разплетат случая, но единствено заседател номер 8 се усъмнява в деянието. Справедливост или правосъдие се търси в тази ситуация и..
Журналистката Ан Апълбаум става известна с изследванията си за съветската диктатура, като преведените у нас нейни книги са "Гулаг: лагерите на смъртта", "Желязната завеса: рухването на Източна Европа, 1944-1956", "Червен глад: войната на Сталин срещу Украйна" и най-новата – "Конгломератът Автокрация. Диктаторите, които искат да управляват света"...
За втора година в Нов български университет ще се проведе Международният фестивал "Следата Шекспир". Мотото на фестивала е "Театърът като "конспект на времето ни, като негов летопис в съкратено издание." Ето как виждат мисията на Фестивала организаторите му: "Изборът на Шекспир като универсална оптика, през която анализираме и рефлектираме процесите..
85 години от рождението на журналиста и поет Георги Заркин бяха отбелязани в Чешкия център в София. Събитието, припомнящо жестоката съдба на този талантлив и достоен български писател, неслучайно беше организирано там. През 1968 г., докато е в затвора, Заркин обявява 28-дневна гладна стачка в знак на протест срещу нахлуването на армиите на Варшавския..
Журналистката Ан Апълбаум става известна с изследванията си за съветската диктатура, като преведените у нас нейни книги са "Гулаг: лагерите на смъртта",..
Преди малко повече от година семействата на българските ученици получиха възможност да извиняват отсъствията им "до 15 учебни дни в една учебна..
Прекрасен филм с основен сюжет вечната битка между добро и зло, с уникални актьории творчески екип. Как да не "посегнеш" към това заглавие, след като на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg