Фатих Осман е роден в Кърджали през 1996 г. Негова страст винаги са били чуждите езици и рисуването. Първият му проект в сферата на модата е създаването на марката „FAITH IN FATIH“. Млад, смел и вдъхновен от световните имена в модата като Марк Джейкъбс, Оливие Рустейн, Йоши Йамомото, Фатих заплени българската модна сцена със самото си изгряване.Отчасти това е благодарение на легиона от супер фенове, които дизайнерът е събрал през последната година, много от които ще видите на неговите модни ревюта с висок октан. Свидетели сме на булки в черно по подиума и спектакли на живо, които приличат по-скоро на рок концерт, отколкото на модно представяне. Най-интересното в тях е, че те никога не се посещават само от пресата, а и от клиенти на Фатих, които идват облечени от главата до петите в диапазон от разкъсани дънки до тежки рокли с паети и кристали. Faith in Fatih не съблазнява само с дрехите си, а и с образа на бомбастичен и нахален начин на живот, които представят неговите шоута. Разликата между между Faith in Fatih и другите марки е, че все още можете да видите човека зад бранда и да усетите нотките на неговата автентичност. Всичко това идва дълбоко от сърцето на дизайнера. Той осъзнава, че за да се открояваш трябва да усетиш клиента си и най-важното да му дадеш това, което иска, когато иска. За да бъдеш успешен трябва да останеш дисциплиниран и фокусиран. Именно това е пътя по който Фатих Осман възнамерява да продължи. Бранда продължава да се развива главоломно, разказва Осман. "Перспективата ни в бъдеще е не само дамска мода, а също така мъжка, детска и козметика."
Какво още сподели Фатих Осман, чуйте в звуковия файл.
Над 70 души подкрепиха с присъствието си пред дома му Георги Барутчиев. Припомняме, че мъжът е прикован на инвалидна количка след преживяно заболяване. Живее на втория етаж на жилищен блок и не може да се придвижва свободно. Съпругата му Силвия преди дни е намерила възможност чрез програма на социалното министерство да бъде финансирано..
Георги Барутчиев вече осем години гледа живота през прозореца. Единственият му контакт със света е чрез съпругата му Силвия Барутчиева, телевизора и телефона. Причината е преживяно заболяване, след което той е прикован на инвалидната количка. В началото е можел да излиза по малко от дома. Това обаче става все по-невъзможно. Доскоро е успявал с..
Младите хора започват да се вълнуват от естрадата. Особен интерес предизвика песента "Синева" на Васил Найденов покрай филма за Гунди. Това мнение изрази младата певица Гергана Стоянова, която е една от солистките в концерта "Дихание" на Орлин Горанов. Музикалното събитие ще се проведе на 13 февруари пред кърджалийска публика, а изпълнителката е..
Наближава единственият празник на свинските уши, който тази година ще се състои в Стара Загора. В града няма ресторант, в който да не се предлага този специалитет, и докато някои бърчат пренебрежително носове, други с удоволствие си отхапват от колагеновия специалитет. Мнозина го смятат за деликатес, и го предлагат в различни вкусове и с..
В област Кърджали най-вероятно няма да обявят грипна епидемия, смята личният лекар от Момчилград д-р Невин Садъкова. Случаите са по-малко от преди седмица и според нея разпространението на болестта е по-слабо. Д-р Садъкова коментира и в кои случаи лично тя изписва антибиотик. Това няма как винаги да се прави с антибиограма, левкоцитите..
Продължава разговора ми с Дафина Терзиева за бижутата, които създава, съжалява ли, че не работи като психолог и за една от изложбите й. Дафина рисува на тема „Нишки сплитам и оплитам, радост и тъга преплитам“ за Регионалния етнографски музей, който прави експозиция на тема лица на магията, магическата сила на растенията и ритуалите..
Ботулиновият токсин е отрова, но по подобие на змийската, може да се използва и за лечение, въпросът е в дозата. Това припомни в ефира на Радио Кърджали един от водещите дерматолози в страната и директор на кърджалийската болница проф. д-р Тодор Черкезов. Повод за разговора с него станаха множеството случаи на жени, които от клиентки станаха пациентки..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478