Изтича срокът, в който сметосъбирането и в населените места от региона трябва да се нормализира. До средата на седмицата това трябваше се случи в областния град. Сроковете заяви пред Радио Кърджали кметът Хасан Азис. Той беше категоричен, че пожарът и преструктурирането във фирмата, която извозва боклука, са нарушили нормалния процес на сметоизвозване.
Гаранция за спазване на сроковете е дала сметосъбиращата фирма. По разпореждане на общинското ръководство тя е увеличила използваните технически ресурси и е ангажирала допълнителна работна ръка за решаването на проблема.
От дни в региона се трупаха отпадъци около контейнерите. Една от причините, която посочи градоначалникът беше горящият дни наред пожар на депото при с. Вишеград. Друга причина била оптимизацията, предприета от фирмата. Дружеството ще бъде санкционирано за допуснатия проблем, категоричен беше кметът.
По повод протеста пред общинската администрация, където граждани оставиха торби с отпадъци, за да заявят недоволството си, градоначалникът отново посочи хипотезата си, че акцията е била организирана от политически централи, но благодари на кърджалийци, че не са се поддали на провокацията.
По повод неуредици около работата на „Синята зона“, Хасан Азис прикани гражданите към по-голяма активност при поставянето и дискутирането на проблемите, за да бъдат решавани. „Синята зона не е направена, за да пречи. Не е направена единствено и само, за да генерира някакви приходи. „Синята зона“ не е „златната кокошка“, която ще пълни общинския бюджет. По-важното на „Синята зона“ е урегулирането на движението. Този въпрос е отворен“, каза кметът. Той потвърди, че организацията на платеното паркиране е на база решения на Общинския съвет, които винаги могат да бъдат променени, ако се окажат неработещи. Нужна е активност от страна на хората.
Кметът Хасан Азис ще участва в тематично предаване на Радио Кърджали, където ще отговаря на въпроси на гражданите. Питанията ще могат да бъдат задавани както по телефона, така и във фейсбук профила на радиото.
Цялото интервю можете да чуете в прикачения звуков файл.
Н.Пр. Жоел Мейер, посланик на Франция в България, Люк Ливи, директор на Френския институт в София и Йоан Терийо, аташе по институционално сътрудничество във френското посолство, бяха гости на Радио Кърджали. Те посетиха община Ардино, а след това имаха среща в ЕГ "Христо Ботев" в Кърджали, където до преди няколко години се изучаваше..
Между красивите скали и тракийските култови обекти на територията на община Кирково, които привличат хиляди туристи всяка година, предстои да бъде изградена фотоволтаична система, която ще заеме площ от близо 77 дка. Този проект предизвика реакции и разгорещени дискусии сред местни жители и природозащитниците. Тракийският скален култов комплекс..
Народният култ към Свети Тодор на Балканите обединява всъщност култовете към двама християнски светци, живели през ІV век – св. Теодор Стратилат и св. Теодор Тѝрон. "Тодоровата седмица по принцип се смята за "хаталия", лоша, опасна, обяснява етнологът доц. Петя Банкова от БАН. В миналото този период – от Сирни Заговезни до Тодоровден – е бил..
“Адмирации за управленското решение на нашия кмет, защото според мен е много важно да запазим такава инфраструктура, която сме наследили”, заяви в ефира на Радио Кърджали бившият областен управител Илия Илиев по повод намерението на Община Кърджали да поиска теренът на старото летище в кв. “Гледка” от държавата, за да изгради ново. Според бившия..
“Най-вероятно Общината има намерение да изгради летище за по-малки самолети, които да летят в рамките на страната и се използват предимно за туризъм”. Това коментира за Радио Кърджали авиомеханикът Станислав Ковачев, който от години работи за международни авикомпании, във връзка с намерението на Община Кърджали да изгради ново летище на мястото на..
Това са два репортажа за инвалидна количка и платформа за повдигането ѝ, за две човешки съдби, преплетени с тези на другите, за два урока, които получаваме от живота. Дали ще ги научим, зависи от нас. Двете ситуации се развиват в центъра на Кърджали на около 500 – 700 метра разстояние. Двете са свързани с житейска мъдрост, с умението за..
Българското национално радио навърши 90 години. На 25 януари 1935 г. с указ на цар Борис ІІІ радиоразпръскването в България става държавна собственост. Оттогава радиото става връзката на хората с живота. Силата на радиото е да стига до хората, които живеят не само в града, но и в планината, на върха. До онези, които не познават лукса на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478