Турските избиратели, които искат да гласуват за президент и парламент на Турция, могат да го направят на граничните пунктове на България със страната при излизане.
Става дума за пунктовете Капъкуле - Капитан Андреево, Хамзабейли - Лесово, Дерекьой - Малко Търново.
От днес от чужбина могат да упражнят правото си на глас всички желаещи да гласуват за изборите в Турция на 14 май.
Гласуването в дипломатическите мисии на страната в чужбина ще приключи на 9 май, а това в граничните пунктове ще е до 17 часа на 14 май.
Право на глас от чужбина имат над 3 милиона души в над 70 държави, сред които и България, където са се регистрирали над 6 хиляди турски избиратели.
За президентския пост се борят четирима кандидати, а за членове на новия парламент на Турция - 24 партии и 151 независими кандидат-депутати.
Голяма част от фалшифицираните стоки, предлагани на българския пазар, идват от Китай и други страни извън Европейския съюз. Това коментира Габриела Руменова от платформата „Ние, потребителите“, като подчерта, че често тези продукти не отговарят на изискванията за качество и безопасност, въпреки че не винаги са опасни. " Нормативната база в ЕС поставя..
Традиционното гайдарско надсвирване и съборът на Илинденските поляни край родопското село Гела ще се проведат днес и утре. Събитието ежегодно привлича хиляди посетители, които се събират, за да усетят духа на Родопите и българския фолклор. В рамките на двата дни родопската каба гайда ще огласи планината, а поляните ще оживеят от музика, танци,..
Всички договори за доставка на оборудване за нуждите на „Български пощи“ във връзка с въвеждането на еврото вече са подписани. Това съобщи вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на заседание на Механизма за координация по наблюдението и контрола на процеса. Сред доставеното оборудване са монетоброячни и..
Протест с искане за отварянето на бившия граничен пункт „Елидже“ (Рудозем – Ксанти), известен още като Беломорския проход, ще се проведе на 2 август на прохода „Маказа“. Организаторът Тодор Батков – син, заяви, че в знак на добра воля към пътуващите и с оглед на засиления трафик, блокадата ще продължи само два часа – от 10:00 до 12:00 ч. на 2 август,..
Платформата VisitArdino , посветена на туризма в община Ардино, вече разполага със собствен уебсайт. Сайтът събира на едно място информация за културни, природни и исторически забележителности, настаняване, заведения и събития в региона. Инициативата е реализирана от Туристическия информационен център към общината с идея на Ефсун Юмеров. Сайтът е..
Гръцките власти съобщават за подобрена пожарна обстановка в страната. Няма активно огнище до българската граница. Днес температурите в Гърция са значително по-ниски, но продължава да духа вятър. Има подобрение на пожарната обстановка, но усилията на огнеборците продължават, поради разпръснати огнища, информират от Гражданска защита. Кметът на горящия..
Депутатите приеха на първо четене три от проектите за промени в Закона за лечебните заведения, които уреждат увеличението на заплатите на младите лекари. В тях се предвиждат различни механизми за ръст на възнагражденията. Управляващите от ГЕРБ-СДС, БСП-Обединена левица и ИТН предлагат - заплатите на младите лекари да продължат да са обвързани с..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478