Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Лечебна пирамида дава енергия във Врело

7
Пирамидата с минерали, създадена от Емил Георгиев и Зекерия Мехмед
Снимка: Радио Кърджали

От древни времена енергията на кристалите се използва от хората. Заради непрекъснато протичащата енергия в камъните и минералите, те имат способността на лекуват, да отварят и настройват човешката аура. Техните честоти въздействат над човека изцеляват, укрепват, носят вълни от положителна енергия, извличат отрицателната.

Носител на енергия също от древни времена е и пирамидата. Учените, които ги изучават, казват, че формата ѝ е приемник на различни енергийни полета като електромагнитни вълни, космически лъчи и гравитационна сила, заобикалящи нашата Земя. Пирамидата създава около себе си сферично хармонично вибрационно поле. Всичко в това поле започва да се движи към хармония и баланс.

Двама мъже – Емил Георгиев и Зекерия Мехмед или Зико, както го знаят повечето хора, обединиха тези два силни енергийни носителя в един – Минералната пирамида в момчилградското село Врело, която вече е готова да посрещне първите си посетители. Тя е висока 3.70 м и е изградена по всички правила на геометрията. Облицована е с минерали. В средата й има каменен стол, в който са вградени ахати, ясписи, аметисти и  всякакви други каменни цветя, събрани от недрата на Източните Родопи.

Емил е от Кърджали, Зико - от Врело. И двамата събират минерали от дълго време. Преди около три години решават да направят нещо за хората, в което да вложат намереното от тях.

"Искаме всички хора да гледат камъните, да им се радват. Ако можем да помогнем на някой с нещо, понеже излъчват енергия минералите... И решихме да направим нещо за всички, а не да си ги държим в колекция само за нас и да си ги гледаме", разказва Емил. Той е инициаторът да се направи пирамида. Уточнява, че идеята се родила спонтанно:

"Преди 3 години го споделих със Зико, той се съгласи и почнахме. В свободното време,  почти всяка неделя, повече от 2 години и половина правихме по малко по малко градежа на тази пирамида. Защото се прави с мерак - така не тежи работата, макар че всичко е правено на ръка, няма железа в конструкцията на пирамидата, изкуствени материали няма."

Всички минерали, които са вложени като облицовка в пирамидата, са от Източните Родопи. Сред тях има ахати, ясписи, аметисти, корали и много други каменни цветя. Те са намирани от двамата каменари в продължение на години. И двамата вярват, че камъните излъчват енергия, която помага на хората и лекува.

"По принцип човек трябва да вярва. Би трябвало да лекува от психични заболявания, стрес, нерви. Не е доказано точно кой камък за какво е полезен. Просто е голяма съвкупност - от камъните и заедно с пирамидата, която също никой не е  доказал точното излъчване и свойствата й. Но се знае, че има сила в геометричните форми. И в съвкупност от това и билките, които са посети около пирамидата", обяснява Емил.

Двамата не пропускат да отбележат благодарността си към Община Момчилград, която е съдействала и помогнала в процеса на изграждане на пирамидата.

Тя ще бъде отворена за посетители от 21 юни.

Повече чуйте в звуковия файл


https://youtu.be/EZ9vbKeuJmQ?si=qj-4GeUVCeRdgRsD



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Младежи демонстрираха знания по граждански права и институции

Гимназисти от няколко училища в Кърджали се състезаваха по трудната тема за гражданските права и комуникацията с институциите в рамките на проект „Кърджали за теб – участвай, променяй, бъди активен гражданин!“, съобщи в ефира на Радио Кърджали Росица Средкова, председател на Управителния съвет на Сдружение „Инициатива за развитие „Кърджали..

публикувано на 27.06.24 в 23:11

Културни дейци ни канят да преживеем "С талант и любов към изкуството"

На 28 юни от 20.30 часа в пространството пред Дома на културата ще се проведе четвъртия заключителен концерт на съставите под надслов "С талант и любов към изкуството". Марияна Ликова, директор на културния интститут: "Ние всяка година сме изправени пред едно  такова предизвикателство и с нетърпение даже към нашите  изпълнители, възпитаници..

публикувано на 27.06.24 в 15:11

Възраждат за нов живот киносалон в Малка Арда

В банското село Малка Арда доброволци възстановиха киносалона в читалище "Христо Ботев -1958". Инициатор на кампанията е Кристина Патева и група млади хора с корени от Малка Арда. Ремонтните дейности продължават почти година. “За репетиции самодейците от читалището са използвали зала в детската градина, но след този ремонт те отново ще се върнат в..

публикувано на 25.06.24 в 10:45

В Старцево се проведе първи Еньовденски събор

В навечерието на Еньовден в Старцево отбелязаха първи Еньовденски събор. Еньовден е един необикновен празник. На този ден обичаят повелява да наберем свежи билки, защото според народните поверия тогава имат най-голяма сила. След набирането на билките, се сплитат венци, които момите пускат по течаща вода. За събора в местността "Равното" над Старцево..

публикувано на 24.06.24 в 15:50
Фолклорна група от с. Егрек, Крумовградско

Изчезващото фолклорно наследство на Егрек

Родопите впечатляват със своята природа, култура и фолклор. Всяко едно село пази своя фолклор благодарение на самодейните групи към местното читалище. Водени от любовта към народното пеене и традиции хората от крумовградското село Егрек са съхранили песните на своите деди, а те днес предават на малкото останали млади хора. Младите, както на всякъде..

публикувано на 24.06.24 в 14:03

Танцьори от СУ “Васил Левски“ – Крумовград със „Златен Орфей“ от "Евро фолк - Черно море 2024"

Учениците от група „Танцово изкуство“ по Национална програма  „Заедно в изкуствата и в спорта“ към СУ “Васил Левски“ – гр. Крумовград с художествен ръководител Даниела Бояджиева за пореден път представиха достойно училището и града с участието си в XX Международен фолклорен фестивал "Евро фолк - Черно море 2024", който се проведе в гр. Китен в периода..

публикувано на 24.06.24 в 13:03

"Вкусен следобед" - в неделя с Радка Петкова

Във втората част на предаването , ще си говорим за вкусът умами, който обединява всички вкусове и се дължи на ферментацията на протеините. Мдааа, веднага ми стана туршиено и пробиотично. Всъщност, аналог на нашето кисело зеле е кимчито, корейско ястие, което азиатците похапват всеки ден. Иначе умами вкус имат всички отлежали сирена, сушени..

публикувано на 23.06.24 в 18:07