Централният съвет на „Движението за права и свободи“ ще заседава след като президентът Румен Радев подпише указа с датата на предсрочните избори. Това каза в ефира на Радио Кърджали областният председател на партията Ресми Мурад.
Актуалната политическа ситуация в страната е била във фокуса на разговорите на Областния съвет на ДПС и председателя на партията Джевдет Чакъров, при посещението му в региона през уикенда. „Разбира се и ситуацията в „Движението за права и свободи“ (е била коментирана, б.р.). Всички бяхме на мнение, че от тази кризисна ситуация „Движението за права и свободи“ ще излезе по-единна и ще продължим нашия път заедно с почетния ни председател д-р Ахмед Доган“, категоричен беше областният лидер.
Заседание на Централния съвет на ДПС ще има, подчерта той. „Заседанието ще бъде най-вероятно след издаване на указ от страна на президента на Р България г-н Румен Радев. На това заседание ние ще вземем всички организационни въпроси и решения, които касаят подготовката на партията за явяване на изборите и разбира се, ще обсъдим и тези оставки, които почетният председател поиска – на Делян Пеевски и на още няколко души от ръководството на партията и съм сигурен, че това заседание ще даде повече яснота и ще потвърди силата на „Движението за права и свободи“, коментира Ресми Мурад.
Джевдет Чакъров си е тръгнал доволен от Кърджали, по преценка на областния председател, „защото всички структури в нашата област, в седемте общини, подкрепиха посланието на почетния председател за оставките. След това всички организации подкрепиха и призивите за снемане на доверие от народните представители от Кърджали, които не се вслушаха в посланието на почетния председател“.
Среща на институциите, отговорни за пътната безопасност, свика областният управител на Кърджали Никола Чанев. Повод за нея бе писмо на граждани от квартал „Байкал“, които настояват за обезопасяване на кръстовището на бул. „Беломорски“ с ул. „Джебелска“ – едно от най-натоварените в града, особено през летните месеци. От името на своите..
Нови цени на синята зона в Кърджали бяха гласувани на заседание на Общинския съвет. Със 100 процента се увеличава почасовото паркиране, което от един лев става два лева. Предвидено е да има и възможност за половинчасово паркиране, като цената ще бъде 1 лев. Стана ясно, че по предложение на общинските съветници на ДПС за част от..
Горещ и почти без валежи ще е седмият месец на 2025-та година. Често ще има оранжев код за топло време. Най-високите температури през месеца ще достигат между 38 и 43 градуса , най-ниските ще бъдат между 10 и 15 градуса , каза за Радио Кърджали синоптикът д-р Красимир Стоев от Националния институт по метеорология и..
"Радвам се, че имах възможността да бъда в една зала със студенти и преподаватели, да поговорим за ролята на обществените медии за утвърждаване на образованието и как може да си съдействаме по-добре с университетите", каза в интервю за Радио Кърджали генералният директор на Българското национално радио Милен Митев. Той посочи , че..
Кметовете в област Кърджали винаги са се водили от мотива да има стабилност и сигурност в инвестициите за техните общини. Това каза пред Радио Кърджали журналистът, историк и политически анализатор Георги Кулов. „Видяхме как веднага след като две общини от областта се присъединиха към ДПС – Ново начало, към тях потекоха пари за..
Започна големият мюсюлмански празник Курбан Байрям. Той е един от най-тачените празници и се свързва с жертвоготовността, прошката и състраданието. Според Сезер Садулов от Районното мюфтийство в Кърджали, Курбан Байрям укрепва отношенията между близки и приятели. "Курбан Байрям не е само религиозен ритуал, но и време за прошка и..
Политологът проф. Евгений Дайнов коментира в ефира на Радио Кърджали последните събития в ДПС и учредяването на новата формация "ДПС-ДПС" след оттеглянето на Джевдет Чакъров. "Става дума за паническо бягство и опит за налагане на усещане за обединение, което реално няма как да се случи", подчерта той. Според него, Чакъров вероятно е разчитал на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478