Около 40 ръководители от цял свят се събират в Париж за тържественото отваряне на катедралата "Нотр Дам" възстановена след опустошителния пожар преди пет години. Сред поканените е новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп, ще присъства и българският държавен глава Румен Радев.
Дъждовна и политическа буря засипват Франция пред дългоочакваното събитие - церемонията за отварянето на възродената от пожара катедрала "Нотр Дам", ще се състои във вътре в храма вместо на открито поради лошото време. Грандиозният концерт, с който Париж иска да смая света, трябва да бъде излъчен на запис заедно с филма за пожара и възстановяването на катедралата от пепелта, преди да започне първата църковна служба.
Президентът Еманюел Макрон ще произнесе тържествена реч само три дни след извънредното си обръщение към французите след вота на недоверие, сринал френското правителство. За втори път след Олимпийските игри Франция посреща голямо събитие с премиер в оставка и в политическа безпътица.
Въпреки това отварянето на "Нотр Дам" дава повод за международна дипломация. Макрон ще приеме поотделно президента на САЩ Доналд Тръмп и украинския държавен глава Володимир Зеленски.
Мерките за сигурност са подобни на тези на Лятната Олимпиада, а за публиката навън са разположени огромни екрани.
Община Ардино стана първата в област Кърджали, която въвежда чатбот с изкуствен интелект като част от усилията за модернизация и дигитализация на административните услуги. Новата услуга вече е достъпна на официалния сайт на общината и цели да улесни гражданите и бизнеса в ежедневното им взаимодействие с местната администрация. Инициативата е на..
Обществени поръчки за откриване на процедура по избор на изпълнител на осемте многофамилни жилищни сгради, одобрени по процедурата за подкрепа за устойчиво енергийно обновяване, обяви Община Кърджали. Това пише в Информационната система за управление и наблюдение на средствата от ЕС в България 2020 (ИСУН 2020). Това съобщи БТА. За всеки един от..
Идват ключови месеци и трябва стабилност. Това заяви в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Той благодари на ПП-ДБ за това, че няма да участват във вота на недоверие. Борисов коментира хода на ДПС-ДПС за оттеглянето им от управлението. Борисов заяви, че Делян Пеевски не е в списъка Магнитски. "Приветствам това, което са казали..
Областната дирекция (ОД) на МВР в Кърджали предприема мерки за охрана на обществения ред, безопасността на движението преди, по време и след великденските празници, съобщиха на интернет страницата си от регионалния пресцентър на полицията. Служители на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ вече са проверили девет църкви,..
Сигнал за умъртвено куче в село Ястреб е подаден в РУ-Кърджали. По първоначални данни инцидентът станал на 14 април около 20 часа в селото, като била използвана ловна пушка. Дежурна оперативна група от РУ-Кърджали е извършила оглед. Образувано е досъдебно производство за противозаконно причинена смърт на гръбначно животно. Сектор..
В Районен съд Ардино се състоя Ден на отворените врати под надслов „Открито за съдебната власт“ . Денят на отворените врати е инициатива, която се провежда в органите на съдебната власт ежегодно за популяризиране дейността на правораздавателните институции, както и повишаване правната грамотност и култура на гражданите, в това число и учениците...
Община Кърджали съобщава на жителите на град Кърджали, че на 17 април /четвъртък/ 2025 г. от 21:00 до 06.00ч. и на 18 април /петък/ 2025г. ще се извърши пръскане срещу комари и кърлежи. Ще бъдат третирани площи на територията на целия град - паркове, междублокови пространства, районите на религиозните храмове, терените покрай Водното огледало,..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478