архив 2016

14 са номинираните за „Спортист на годината” на община Кърджали

Община Кърджали стартира процедурата за определяне на Спортист на годината 2023 в д ве категории – мъже и жени, и юноши и девойки.  Общо 14 спортисти са номинирани в надпреварата за „Спортист на годината” на община Кърджали. В категория „ мъже и жени”..

публикувано на 12.11.23 в 14:17

Крумовград приема ЦСКА

Крумовград приема ЦСКА. Мачът е един от трите днес в 17-ия кръг на Първа лига.  Двубоят е от 13:00 часа на стадиона в Коматево и ще бъде ръководен от рефера Радослав Гидженов. Крумовград ще бъде без титулярния си вратар Янко Георгиев, който е контузен,..

публикувано на 12.11.23 в 11:07

Вратар от школата на "Марица" подписа договор с "Крумовград"

Вратарят от школата на "Марица" Николай Пранджев подписа професионален договор със състезаващия се в Първа лига тим на "Крумовград".  През миналия сезон Николай Пранджев бе част от отбора на "Марица" U19 с треньор Красимир Иванов.  С него е..

публикувано на 09.11.23 в 11:06
Григор Димитров

Еуфория в Хасково: Очакват трепетно Григор Димитров да се появи на кортовете

Еуфория залива родния град на Григор Димитров Хасково.  Гршо се прибра в България след страхотното си представяне на турнира "Мастърс" в Париж, където загуби финала от Новак Джокович.  Най-добрият ни тенисист до вчера беше в София заради рекламна..

публикувано на 09.11.23 в 08:52
Резултатът между Крумовград и Лудогорец в началото на шампионата

Крумовград гостува на Лудогорец

Днес в 15:30 ч. отборът на Крумовград гостува на Лудогорец в мач от 16 кръг на Първа лига.  Срещата е на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.  На старта на сезона новака Крумовград изненадващо победи шампионите с 3:1.

публикувано на 05.11.23 в 15:29
Тунджай Тасим с поредното злато

Шампионът Тунджай Тасим и възпитаниците му донесоха медали от международен турнир

С десет медала се завърнаха възпитаниците на европейския шампион по карате Тунджай Тасим от международно състезание в Лесковац, Сърбия.  Младите каратисти на възраст между 8 и 15 г. мериха сили с над 500 състезатели от Северна Македония, Сърбия и..

публикувано на 04.11.23 в 23:59

Футболисти на Арда и Крумовград влизат в състава на националния отбор

Новият селекционер на мъжкия национален отбор на България Илиан Илиев обяви група от 27 футболисти за предстоящите двубои на квалификациите за Евро 2024. На 16 ноември националите ни посрещат Унгария, а 3 дни по-късно гостуват на Сърбия. В разширения..

публикувано на 03.11.23 в 10:17

Крумовград бе отстранен от турнира за Купата на Българгия

Спартак (Варна) отстрани елитния Крумовград от турнира за Купата на България по футбол след успех с 1:0 в мач от 1/16-финалите на надпреварата.   Победата на домакините донесе Раян Сенхаджи, който си отбеляза автогол в 73-ата минута след удар на Мехмед..

публикувано на 02.11.23 в 11:47

Арда и Левски завършиха наравно

Арда и Левски завършиха наравно 0:0 в отложен мач от 7-ия кръг на efbet Лига.  Двата тима изиграха равностоен мач, в който гостите пропуснаха две добри положения за гол чрез Рикардиньо и Асими Фадига през втората част.  Така Арда не загуби от трети..

публикувано на 02.11.23 в 11:44
Личен архив Тунджай Тасим

Възпитаниците на Тунджай Тасим с десет медала от международен турнир по карате

Представителите на местния клуб към национален клуб по карате „Цанев“ с треньор европейския шампион Тунджай Тасим се завърнаха с десет медала от международен турнир, който се проведе в Лесковац. Осемте състезатели от Кърджали, в надпревара с над 500..

публикувано на 01.11.23 в 14:59
Тунджай Тасим

Тунджай Тасим отново с медал от международен турнир по карате

Европейският ни шампион по карате Тунджай Тасим се завърна с бронзов медал от поредното международно състезание „Contact open“ в Букурещ. Кърджалиецът, състезател на карате клуб „Цанев“, отборен носител на националната купа в 13 поредни години, се..

публикувано на 25.10.23 в 22:44

Юношите на ВК АРДА откриха сезона с бърза победа над Сливен Волей

С бърза и категорична победа срещу тима на Сливен Волей се завърнаха от града на 100-те войводи юношите на волейболна АРДА. Предвождани от треньора Павел Митев те надвиха тима на домакините с резултат 3:0, извоюван само за 55 минути. С това младите..

публикувано на 24.10.23 в 16:10
Кърджалийските участници в турнира

15 медала за кърджалийци в канадската борба

С 15 медала се окичиха домакините на осмото издание на интеграционен турнир по канадска борба „Воля за победа“ в Кърджали. Надпреварата беше част от събитията, посветени на Деня на Кърджали – 21 октомври, съобщи Емилия Стоянова, председател на..

публикувано на 24.10.23 в 11:30

Сиделя Мутлу от Ардино грабна златото и стана шампион на България

Сиделя Мутлу от спортен клуб „Юнак“ (Ардино) стана шампион на България във финалния етап на „Националния турнир „Купа България - Млад олимпиец“ до 19 години без загубен гейм. В решаваща среща за златното отличие талантливата ардинчанка победи категорично..

публикувано на 23.10.23 в 15:14

Димитър Караиванов спечели злато и бронз на Балканското първенство за ветерани

С купа и два медала се завърна Димитър Караиванов от Спортен клуб по тенис на маса "Родопи" от Балканското първенство за ветерани в Сараево, Босна и Херцеговина. Участие в състезанията взеха над 120 състезатели от 10 балкански държави. Димитър Караиванов..

публикувано на 18.10.23 в 12:04

С медали се върнаха най-малките борци на СК "Родопи 1935" Момчилград

Сребърен и бронзов медал спечелиха най-малките борци на СК "Родопи 1935" в Момчилград на четвъртия Международен турнир, посветен на световния шампион Стоян Ненчев - Цеко. Състезанието се проведе през уикенда в Пловдив с участието на над 140..

публикувано на 16.10.23 в 14:22

120 състезатели участват в мотоциклетно ендуро в Кирково

120 състезатели, любители на високия адреналин се включиха в 7-ми кръг от BG X-ENDURO SHAMPIONSHIP, който се организира от Крос Клуб Кирково и Община Кирково и се провежда за поредна шеста година. Те се състезават в класовете мотори про,..

публикувано на 15.10.23 в 13:36
Ергюнал Сабри

Ергюнал Сабри е златен медалист на Европейската купа в Будва

Ергюнал Сабри спечели златен медал за България на Европейската купа по бокс за мъже в Будва, Черна гора, съобщиха от Българската федерация по бокс.  22-годишният боксьор, който е европейски вицешампион, ликува с титлата на турнира в Черна гора.  В..

публикувано на 15.10.23 в 11:58
Кирил Комитов

Кирил Комитов: Ще печеля в канадската борба, защото мога

Два златни медала завоюва Кирил Комитов на XV-я международен турнир по канадска борба – „Селановци open 2023“. Дванадесетокласникът от СУ “Отец Паисий” в Кърджали, който е състезател на „Родопи“ – Кърджали и на националния отбор, донесе две първи..

публикувано на 14.10.23 в 18:19