Без резултат завърши поредният опит на Съвета за електронни медии (СЕМ) да реши кризата в Българското национално радио (БНР). Днес Съветът се срещна с представители на протестиращи и непротестиращи в медията.
На поредно заседание медийният регулатор се занимава с кризата в Радиото. От една страна представители на непротестиращите, които дойдоха с подписка, съдържаща 700 имена в защита на ръководството, а от друга - протестиращите със своите аргументи за оставка.
Анелия Торошанова от програма "Христо Ботев" посочи:
Тези проблеми, които са в националното радио, са твърде междуведомствени и трябва да бъдат решени в Старата къща, не на оградата.
Мария Стоянова, член на СЕМ, се позова на данни от Комисията за регулиране на съобщенията (КРС), според които БНР обхваща 66 процента от територията на страната заради спрени предаватели.
Вие знаете ли, уважаеми колеги, че вашето радио не се чува. Вие слагате в пазарния си дял в сравнение с останалите радиостанции. Извинявайте, вие сте на трето място в страната, това не се е случвало никога. Вие не се чувате, хора.
Таня Величкова, водещ на "Преди всички" в "Хоризонт", отбеляза:
Искам да ви отговоря, когато изчезне страхът, когато ръководството е честно със служителите си, има ясна визия какво прави, защо го прави, разписва стъпките си и не разчитаме на настроението, за да разберем какво ще реши.
Разпаления спор се опитваше да овладее председателят на СЕМ доцент Георги Лозанов.
Имам чувството, че сме в Юнеско, не в институцията, а в текстовете на автора, защото вие тези неща не можете ли да си ги кажете в коридора. Вие си говорите помежду си чрез нас. В това виждам абсурдистки елемент.
На днешното си заседание СЕМ реши да предостави на Таня Величкова копие от управленския договор на Радослав Янкулов, поискано от нея преди седмица по Закона за достъп до обществена информация.

Гледайте и слушайте „Неделя 150“ с водещ Диана Янкулова във Фейсбук страницата на БНР и във Фейсбук страницата на „Хоризонт“ . 10.00 ч. - Интервю с проф. Стефка Стоева - председател на ЦИК. 10.30 ч. - Интервю с Валентин Михов - член на Изпълкома на Българския футболен съюз (БФС) в оставка. 11.15 ч. - Интервю със Сергей..
Районната прокуратура във Велико Търново внесе в съда обвинителен акт срещу 38-годишен мъж от град Килифарево за държане и разпространение на порнографски материали с участие на деца. Законът предвижда лишаване от свобода до 6 години. Според обвинението мъжът е държал на външен харддиск и в два преносими компютъра общо 8344 снимки и видеоклипове с..
Китайските борсови индекси нараснаха с над 5% по време на търговията в понеделник, следвайки решението на президента на САЩ Доналд Тръмп да отложи крайния срок 1-ви март за повишаване на митата върху вноса на стоки от Китай за 200 млрд. долара от 10% на 25%, визирайки "значителен прогрес" по време на проведените през миналата седмица търговски..
Еврото става на 20 години. Единната европейска валута започва да замества европейската валутна единица екю точно преди две десетилетия, но влиза в обращение през 2002 г. Подготовката на монетите и банкнотите започва много по-рано, а основите на общата европейска валута са поставени още с Римския договор. По-късно в договора от Маастрихт..
От 21-ви декември до 2-ри януари включително „БДЖ-Пътнически превози” осигурява 15 400 допълнителни места за предстоящите Коледни и Новогодишни празници. Добавят се допълнителни вагони във влаковете по основните направления в страната. От БДЖ напомнят, че при купуване на билети за отиване и връщане, могат да ползват отстъпки от 10 % до 30 % от..
Овцевъдите и козевъдите от 13 области в страната от началото на идната година ще може да ползват безплатни административни, експертни и счетоводни услуги в административни офиси, които създава Националната овцевъдна и козевъдна асоциация. Първият офис ще заработи във Велико Търново. В центровете животновъдите ще получават помощ при попълване..
Между 200 и 300 мигранти, искащи убежище във Франция, са опитали снощи да нахлуят в парижкия театър "Комеди франсез", за да окажат натиск за регулиране на ситуацията им. Докато на сцената на "Комеди Франсез" върви пиесата "Лукреция Борджия" от Виктор Юго, пред входа на прочутия театър в центъра на Париж мигранти от Африка играят друг..