Присъствието на толкова много германски имена в списъците е обяснимо – основателят на кантората, от която изтекоха данни, е германецът Юрген Мосак. Една немалка част от германските клиенти на кантората са препратени от банки в Швейцария и Лихтенщайн, което увеличава подозренията, че става дума за опит да се заобиколи плащането на данъци.
Германските финансови служби започнаха разследване на получените данни, за да засекат кои фирми са укрили в офшорните зони пари от налози.
Министърът на правосъдието Хайко Маас обяви, че ще настоява за създаване на регистър на офшорните компании, в който всеки германски гражданин, искащ да вложи парите си в офшорна зона, да бъде регистриран с истинското си име и адрес. Само така може да се сложи край на укриването на данъци, посочи той.
Междувременно германският вестник "Зюддойче цайтунг" разказа как се е стигнало до изтичането на данни. С редакцията преди година се е свързал анонимен американец, който е дал достъп до милиони досиета на кантората. Журналистите от вестника са са направили връзка със свои колеги от цял свят, за да засекат и проверят данните. Оповестили ги едва след като имали доказателства, че не са фалшифицирани.
Гледайте и слушайте „Неделя 150“ с водещ Диана Янкулова във Фейсбук страницата на БНР и във Фейсбук страницата на „Хоризонт“ . 10.00 ч. - Интервю с проф. Стефка Стоева - председател на ЦИК. 10.30 ч. - Интервю с Валентин Михов - член на Изпълкома на Българския футболен съюз (БФС) в оставка. 11.15 ч. - Интервю със Сергей..
Районната прокуратура във Велико Търново внесе в съда обвинителен акт срещу 38-годишен мъж от град Килифарево за държане и разпространение на порнографски материали с участие на деца. Законът предвижда лишаване от свобода до 6 години. Според обвинението мъжът е държал на външен харддиск и в два преносими компютъра общо 8344 снимки и видеоклипове с..
Китайските борсови индекси нараснаха с над 5% по време на търговията в понеделник, следвайки решението на президента на САЩ Доналд Тръмп да отложи крайния срок 1-ви март за повишаване на митата върху вноса на стоки от Китай за 200 млрд. долара от 10% на 25%, визирайки "значителен прогрес" по време на проведените през миналата седмица търговски..
Еврото става на 20 години. Единната европейска валута започва да замества европейската валутна единица екю точно преди две десетилетия, но влиза в обращение през 2002 г. Подготовката на монетите и банкнотите започва много по-рано, а основите на общата европейска валута са поставени още с Римския договор. По-късно в договора от Маастрихт..
От 21-ви декември до 2-ри януари включително „БДЖ-Пътнически превози” осигурява 15 400 допълнителни места за предстоящите Коледни и Новогодишни празници. Добавят се допълнителни вагони във влаковете по основните направления в страната. От БДЖ напомнят, че при купуване на билети за отиване и връщане, могат да ползват отстъпки от 10 % до 30 % от..
Овцевъдите и козевъдите от 13 области в страната от началото на идната година ще може да ползват безплатни административни, експертни и счетоводни услуги в административни офиси, които създава Националната овцевъдна и козевъдна асоциация. Първият офис ще заработи във Велико Търново. В центровете животновъдите ще получават помощ при попълване..
Между 200 и 300 мигранти, искащи убежище във Франция, са опитали снощи да нахлуят в парижкия театър "Комеди франсез", за да окажат натиск за регулиране на ситуацията им. Докато на сцената на "Комеди Франсез" върви пиесата "Лукреция Борджия" от Виктор Юго, пред входа на прочутия театър в центъра на Париж мигранти от Африка играят друг..