Усложнената метеорологична обстановка повлия и на разписанието на влаковете. Тези, които се движат, имат закъснения от по няколко часа, а в събота вечерта, заради снежните натрупвания по жп линията, отново беше отменен влакът от Силистра за София. На телефоните, обявени в сайта на "БДЖ Пътнически превози", "Товарни превози" и на обявените за пътници телефони на холдинга и на централна жп гара в София не се обаждаше оператор, за да получим актуална информация за движението на влаковете тази сутрин и през изминалата нощ.
Пътнически влак излезе от релсите тази сутрин между Панагюрище и Пловдив в района на Стрелча. Няма пострадали, съобщава говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов:
Малко преди 7 часа е получен сигнал за проблеми с пътнически влак, който пътува по направлението Панагюрище-Пловдив в района на ж.п. прелез при стрелчанското село Смилец. Оказало се е, че в резултат може би на повече снегонавявания и преспи влакът е дерайлирал, но съвсем леко, по първоначална информация, само единият от вагоните. Затова влакът е и спрял. Незабавно към мястото са били насочени екипи на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението". С помощта на два противопожарни автомобила и микробус са извозени общо 17 души, които са били по това време във влаковата композиция, в това число машинистите и началникът на влака. Те са транспортирани в град Стрелча. За радост няма пострадали хора. По всяка вероятност вече екипи на Национална компания "Железопътна инфраструктура" ще имат ангажимент за отстраняването на проблема и съответно за почистването на трасето - заяви говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов.
Гледайте и слушайте „Неделя 150“ с водещ Диана Янкулова във Фейсбук страницата на БНР и във Фейсбук страницата на „Хоризонт“ . 10.00 ч. - Интервю с проф. Стефка Стоева - председател на ЦИК. 10.30 ч. - Интервю с Валентин Михов - член на Изпълкома на Българския футболен съюз (БФС) в оставка. 11.15 ч. - Интервю със Сергей..
Районната прокуратура във Велико Търново внесе в съда обвинителен акт срещу 38-годишен мъж от град Килифарево за държане и разпространение на порнографски материали с участие на деца. Законът предвижда лишаване от свобода до 6 години. Според обвинението мъжът е държал на външен харддиск и в два преносими компютъра общо 8344 снимки и видеоклипове с..
Китайските борсови индекси нараснаха с над 5% по време на търговията в понеделник, следвайки решението на президента на САЩ Доналд Тръмп да отложи крайния срок 1-ви март за повишаване на митата върху вноса на стоки от Китай за 200 млрд. долара от 10% на 25%, визирайки "значителен прогрес" по време на проведените през миналата седмица търговски..
Еврото става на 20 години. Единната европейска валута започва да замества европейската валутна единица екю точно преди две десетилетия, но влиза в обращение през 2002 г. Подготовката на монетите и банкнотите започва много по-рано, а основите на общата европейска валута са поставени още с Римския договор. По-късно в договора от Маастрихт..
От 21-ви декември до 2-ри януари включително „БДЖ-Пътнически превози” осигурява 15 400 допълнителни места за предстоящите Коледни и Новогодишни празници. Добавят се допълнителни вагони във влаковете по основните направления в страната. От БДЖ напомнят, че при купуване на билети за отиване и връщане, могат да ползват отстъпки от 10 % до 30 % от..
Овцевъдите и козевъдите от 13 области в страната от началото на идната година ще може да ползват безплатни административни, експертни и счетоводни услуги в административни офиси, които създава Националната овцевъдна и козевъдна асоциация. Първият офис ще заработи във Велико Търново. В центровете животновъдите ще получават помощ при попълване..
Между 200 и 300 мигранти, искащи убежище във Франция, са опитали снощи да нахлуят в парижкия театър "Комеди франсез", за да окажат натиск за регулиране на ситуацията им. Докато на сцената на "Комеди Франсез" върви пиесата "Лукреция Борджия" от Виктор Юго, пред входа на прочутия театър в центъра на Париж мигранти от Африка играят друг..