Руслан Йорданов: В Албена залагаме на интелигентния туризъм

| обновено на 17.08.17 в 12:13
Руслан Йорданов - спортен мениджър на "Албена" АД
Снимка: Олга Добрева
В Албена в момента почиват 16 700 души, това каза спортния мениджър на комплекса Руслан Йорданов, който бе гост в специалното издание на Радиокафе от Архитектурно-парков комплекс Двореца в Балчик.


За подобренията през сезон 2017, рекламата на България като лятна туристическа дестинация и интересните атракции в Албена Руслан Йорданов разговаря с водещата Анелия Торошанова в изнесеното студио на Радио София. 

Опитваме се да надграждаме и да подобряваме визията на българския туризъм и на туристическия продукт. През последната година на плажа ние сменихме всички спасителни постове, сменихме преоблекалните, закупихме нови чадъри и така Албена заедно с нови табели придоби една така европейска и световна визия, разказа Руслан Йорданов. 

В Албена ние залагаме на интелигентния туризъм. Създаваме много културни, спортни мероприятия, далеч сме от историите на Слънчев бряг , както и на други курорти, които са близо до нас, добави спортният мениджър на Албена АД. 

Като пример за добро впечатление сред чуждите туристи Йорданов група от шахматисти от Сейнт Луис, които са посетили това лято курортния комплекс и възхищението им е отразено в американската преса. "Посрещнахме групата, които буквално си мислеха, че идват в България като в Афганистан (без да обиждам тази държава), но те очакваха, че ще бъдат настанени в хотел тип- общежитие. В момента, който влязоха в най-новия ни хотел, те онемяха!. Написаха специално писмо до Американското посолство и отзвука в САЩ за България като туристически продукт е на много високо ниво", коментира Руслан Йорданов.

Освен в Американската преса, положителни отзиви за Албена не липсват и в други държави. В Полша излезе много интересен коментар за плажната библиотека в Албена, която е първата в ЕС, и това също показва, че ние залагаме на интелигентния туризъм. Защо хората да не си вземат безплатно книга на плажа, вместо да отидат на дискотека, допълни Йорданов.

В Албена в момента тече турнир по тенис на корт и има лагер на клубове по художествена гимнастика от Москва. Предстои европейско първенство по бокс през септември, обобщи Руслан Йорданов. 

На покрива на един от нашите хотели направихме Звезден мач в небето, заедно с братята Кубрат и Тервел Пулев и Веселин Топалов, в които искахме да поканим две деца, те да бъдат следващите световни шампиони, окрилени от силата на братята Пулеви. Мачът е заснет с дрон, защото искахме чрез дрон, искахме да покажем не само интелигентното лице на българския спорт, но и красотата на българската природата на морето, на плажа, като цяло на нашия курорт, обясни Йорданов

Сезонът в Албена ще продължи до края на октомври, хотелите ще бъдат отворени дотогава, като се предвижда единият от комплексите да бъде отворен и през зимата, обясни Йорданов.

Спортният мениджър отчита ръст на туристите от Германия, Румъния и Русия. Сред гостите на курорта има и много българи. 

Все повече семейства търсят Албена, за да почиват в България, ние залагаме на спокойствието на сигурността, опазваме околната среда, подчерта Йорданов.

От 17 август в Албена започват мастър класове с групи с хора с умствени увреждания, осигурили сме треньори, които да работят върху тяхната моторика.

Посланието, което искаме да дадем е, че ние сме равни, щом обичаме спорта!, каза Руслан Йорданов.

Целият разговор можете да учете в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Паметникът на Незнайния войн - символ на честта, родолюбието и саможертвата

Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..

обновено на 10.01.19 в 14:52
Иван Бърнев

Иван Бърнев: Учили сме се в движение на актьорско майсторство в киното

Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..

публикувано на 17.12.18 в 11:38

Александър е на 12. Не може да говори, но не спира да опитва

Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..

публикувано на 14.12.18 в 18:01

Първата песен на български на Jeremy? е с Кирил Маричков и носи социални послания

В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..

публикувано на 14.12.18 в 12:13

Накъде в София

КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България.  Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..

публикувано на 14.12.18 в 09:30

Дагмар Гайслер: В книгите децата могат да се скрият на най-хубавото тайно място

Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..

публикувано на 13.12.18 в 17:20

Дигитална система в "Шейново" помага за деликатно измерване на CO₂ при рискови бебета

В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..

публикувано на 13.12.18 в 16:02