"Пари Сен Жермен" запази лидерската си позиция във Франция

Снимка: ЕПА / БГНЕС

"Пари Сен Жермен" запази първото място в класирането на френското футболно първенство след равенство 1:1 като гост на шампиона "Монпелие" в последен мач от 12-ия кръг на френското футболно първенство.

Столичани събраха 23 точки, колкото има и "Олимпик" Марсилия, но остана на върха с по-добра голова разлика.

Двубоят започна лошо за тима на Карло Анчелоти, като още в десетата минута Мамаду Сахо получи директен червен картон, след като фаулира откъсващия се в чиста позиция Гаетан Шарбоние.

Въпреки числения си пасив, парижани успяха да открият резултата в 37-ата минута, когато бразилецът Максуел вкара красив гол с прехвърлящ удар след подаване на Жереми Менез.

"Монпелие" натисна след почивката и стигна до изравняване в 59-ата минута. Крилото Реми Кабела се възползва от грешка на Блес Матюиди и прати топката в долния ъгъл на Салваторе Сиригу.

Надеждите на домакините да пълен обрат бяха попарени шест минути по-късно, когато Юнес Беланда получи втори жълт и червен картон и така двата отбора завършиха срещата с по 10 футболисти.