от 12.00 часа

"Пари Сен Жермен" победи "Бастия", увеличи преднината си на върха

Пари Сен Жермен победи Бастия с 3:1 в първи мач от 24-ия кръг в Лига 1 на Франция.

Това беше 15-и успех за столичани от началото на първенството. Със спечелените три точки, парижани увеличиха аванса си на върха в подреждането. ПСЖ вече има преднина от 6 точки пред преследвача Лион. Третият - Олимпик (Марсилия), пък изостава с цели 9 точки.

Треньорът на лидерите Карло Анчелоти изненадващо реши да остави на резервната скамейка трима от звездите си - Златан Ибрахимович, Езекиел Лавеци и капитана Кристоф Жaле.

Англичанинът Дейвид Бекъм дори не попадна в групата и най-вероятно ще дебютира срещу Сошо след няколко дни.

Гостите от остров Корсика оказаха яростна съпротива и след пърото полувреме резултатът беше 0:0. Чак в 56-ата минута Жереми Менес откри след пас на Пасторе. 10 минути по-късно на терена най-сетне се появи Ибра и веднага покачи на 2:0 от спорна дузпа. Повторенията показаха, че Палмиери е спънал Лукас Моура извън пеналта. В 83-ата гостите намалиха чрез Хазри, който препарира вратаря Сиригу от фаул. Резервата Лавеци обаче имаше последната дума в мача и фиксира крайното 3:1 за ПСЖ.