Изиграва съществена роля при основаването на първото у нас училище за фолклорни изкуства в гр. Котел. За обучението на младите таланти били необходими народни инструменти. „Събирахме ги от бивши изпълнители, от частни сбирки. Но те бяха пригодени за солово свирене“ – спомня си той. Заедно с известните кавалджии Никола Ганчев и Стоян Величков, гайдаря Костадин Варимезов и др., успели да съберат инструментариум за училището. Дълго търсили начини за усъвършенстване на устройството и звукоизвличането, опитвали се да адаптират фолклорните инструменти към темперирания строй.Тази дейност извършвали с подкрепата на Министерството на културата, ръководено по онова време от поета Павел Матев. По негово предложение Станчо Стоилов е изпратен в гр. Хале, бившата ГДР, където изучава музикално-теоретични дисциплини, както и устройството на пиано, роял, чембало.
Продължава турнето на дует "Ритон" "Случва се нещо". То носи името на последно издадения им албум с десет нови авторски песни. След концертите в Гоце Делчев, Хасково и Стара Загора, дуетът ще се срещне с публиката си в Добрич (17 юни), Велико..
Още през 20-те години на ХХ век съвсем младият български композитор Георги Златев-Черкин е наречен от музикални критици във Виена "българският Шуберт". Талантливият творец е известен с камерни произведения като Клавирно трио, "Пасторал" за флейта и..
Стефан Вълдобрев пусна още един сингъл от албума си с "Обичайните заподозрени" – "!Удивителни въпросителни?". Следвайки името на албума, Стефан не престава да задава въпроси още в заглавието на песента "Оцет ли пи, лимон ли яде", и продължава да се..