На 19 февруари, когато отбелязваме 143-тата годишнина от смъртта на Васил Левски, Националният военноисторически музей ще възкреси спомена за Апостола чрез неговото най-ценно наследство – словото, пресъздало идеала му за свобода. Думите на Левски, записани в неговите писма и личното му тефтерче, ще звучат през целия ден и ще бъдат визуализирани чрез светлинна инсталация в залата, където са изложени негови вещи.Как ще се преклоним днес пред Апостола? – отговора търсим от Калинка Хинкова – директор на дирекция „Връзки с обществеността” в Националния военноисторически музей.
Как е изглеждал животинският свят в района на днешния град Трън преди повече от 80 милиона години - на този въпрос се опитват да отговорят учените палеонтолози от Националния природонаучен музей при БАН. В резултат на лятната им експедиция, която..
Преди 26 години, на 30 септември, по инициатива на Българската православна църква (БПЦ), в София е свикан Всеправославен събор, който да спомогне за преодоляването на разкола сред духовенството ни. Тогава, въпреки увещанията на Истанбулския..
Глава на статуя излезе при разкопките в големия канал на античния град Хераклея Синтика. Тя е на откритата преди дни статуя и вече е в музея на Петрич, за да я поемат реставраторите. „Уникално бе това лято“, каза проф. Людмил Вагалински по повод..
Православната ни църква отбелязва днес Събора на св. Архангел Михаил, предводител на небесното войнство и безплътните ангелски йерархии, победили..
Много рядка и ценна стъклена бутилка откриха археолозите в гроб от ІІ в. в южния некропол на римската колония Деултум край село Дебелт..