Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България възобнови полетите с Великобритания

Снимка: ЕПА/БГНЕС

От 23 декември в 12:00 ч. България възобнови полетите от Великобритания, които бяха спрени заради новия щам на Covid-19. Пристигащите ще бъдат изследвани с антигенни тестове. При отрицателен резултат те ще бъдат поставяни под карантина за срок от 10 дни, а при положителен резултат - за  срок от 14 дни. От 1 януари 2021 г. ще се изисква отрицателен PCR тест, направен 72 часа преди пристигането от острова, предаде БТА.

Решението е взето на съвещание при премиера Бойко Борисов с министрите на външните работи, на здравеопазването и на транспорта. "Всички български граждани трябва да могат да се върнат в родината си. Цената е без значение, когато се има предвид напрежението, страха и чакането по границите на наши сънародници" - е казал премиерът. Борисов е наредил за целта да се използва и правителствения „Еърбъс“.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българо-македонската комисия по историческите въпроси не отчита напредък

Без напредък е преминало заседанието в Скопие на комисията по исторически и образователни въпроси между България и Северна Македония, предаде БТА. На 21 и 22 февруари комисията за пореден път е обсъждала как в македонските учебници за 7-и клас е..

публикувано на 23.02.25 в 10:00
След протеста на

Урсула Фон дер Лайен осъди атаката срещу сградата на Еврокомисията в София

Полицията издирва всички, които са участвали в сблъсъците пред сградата на Европейската комисия в София в събота 22 февруари. Те се установяват от записите в камерите на мястото.Разпоредено е всички участници във вандалските прояви да бъдат извадени от..

публикувано на 23.02.25 в 09:09
Ивайло Начев

Български учени на Антарктида анализират слънчевата активност и въздействието ѝ върху Земята

На българската антарктическа база „Св. Климент Охридски“ е монтирана измервателна апаратура, която в продължение на два месеца събира ценни данни за слънчевата активност и връзката ѝ със земното магнитно поле. Проучванията се осъществяват в рамките на..

публикувано на 23.02.25 в 09:05